یک احتمال: بانک ملت، سرمایه و تجارت هک شد

بانک سرمایه ، تجارت و ملت.jpg

چند روزی است که شایعاتی درباره هک شدن بانک ملت، تجارت و سرمایه منتشر شده است. اما واقعا ماجرای این اخبار و شایعات چیست؟

صبح امروز، 11 آذرماه شایعاتی در شبکه‌های مجازی منتشر ‌شد که از هک شدن بانک‌های سرمایه، ملت و تجارت خبر می‌داد. بنا به این اخبار که منبع موثقی نداشت اما از سمت بانک‌ها هم تکذیب نشده بود و هنوز هم تکذیب نشده است، اطلاعاتی تعداد زیادی از مشتریان این بانک‌ها فاش شده است.

حالا پس از گذشت چند ساعت از این ماجرا، متن ایمیلی منتشر شده است که می‌تواند شایعات امروز صبح را کمی جدی‌تر از قبل مطرح کند. گویا این ایمیل از سمت بانک تجارت برای یکی از کاربران ارسال شده است و خبر لو رفتن اطلاعات کاربران را به اطلاع کاربر رسانده است. متن این ایمیل به صورت زیر بوده است:

مشخصات کارت بانکی شما همراه با بیش از ده میلیون مشتری دیگر به سرقت رفته، در فضای مجازی منتشر شده و هر لحظه در خطر سو استفاده میباشد. این مشخصات در چهار روز اخیر و در فضای غیرقانونی به فروش گذاشته شده و تا کنون بانک تجارت و مقامات مربوطه این سرقت را از شما و میلیونها مشتری دیگر پنهان کرده‌اند در زیر می‌توانید مشخصات بیش از ده میلیون کارت بانکی به سرقت رفته و منتشر شده من جمله کارت بانکی خودتان را همراه با ویدیویی که نشان می‌دهد به چه سادگی و به چه سرعتی میتوان با مشخصات شما کارت بانکی جعلی صادر کرد را مشاهده کنید.

در اسرع وقت اقدام نموده! وابستگان خویش را مطلع نمایید. قبل از اینکه دیر شود.

ایمیل دریافتی از کاربران در خصوص هک شدن بانک تجارت

به روز رسانی 12 آذرماه

به دنبال انتشار این خبر در وب سایت فیسیت، روابط عمومی بانک تجارت با ما ارتباط برقرار کرده و توضیح دادند که این موضوع به گونه‌ی دیگری بوده و این خبر صحت ندارد. البته وی درباره مشکل هیچ توضیح دیگری ندادند.

به روز رسانی 13 آذرماه

حالا ساعاتی پیش خبرگزاری فارس خبری را منتشر کرد که جزییات این موضوع را بیشتر توضیح می‌داد. به گزارش فارس، یکی از منابع آگاه بانکی توضیح داده است که اطلاعات فاش شده صرفا اطلاعات سطح اول مشتریان بانکی بوده است. این شخص درباره این افشای اطلاعاتی چنین توضیح داده است:

تنها شماره کارت و تاریخ انقضای آنها افشا شده است که این اطلاعات امکان نقل و انقال پول را به‌وجود نمی‌آورد. تاکنون برداشتی از حساب هیچ‌یک از دارندگان کارت‌های بانکی نشده و شکایتی در این باره به بانک‌ها نرسیده است.

گزارش‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخشی از کارت‌هایی شماره آنها افشا شده، تاریخ اعتبارشان منقضی شده بود و تاریخ انقضای بعضی دیگر از کارت‌ها هم مربوط به روزهای باقی مانده تا پایان سال جاری می‌شود.

گویا در راستای پیش‌گیری از هرگونه سرقت اینترنتی و با افزایش امنیت کارت‌های بانکی، بانک‌ها از مشتریان خود خواسته‌اند با مراجعه خودپردازها رمز دوم خود را تغییر داده و یا از بستر رمز دوم پویا استفاده کنند.

منبع خبر: فیسیت


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر