احتمال اضافه‌شدن قابلیت ویرایش توییتر، ویژگی جدید این سایت محبوب

احتمال اضافه‌شدن قابلیت ویرایش توییتر، ویژگی جدید این سایت محبوب

در گفتگویی باز و گسترده با کاربران توییتر در روز پنجشنبه 29 دسامبر، Jack Dorsey مدیرعامل توییتر عنوان کرد که این شرکت در حال بررسی شرایط برای اضافه کردن امکان ویرایش مطالب در این رسانه اجتماعی است. Dorsey پرسش و پاسخ خود از کاربران در توییتر را با این سوال آغاز کرد: "مهترین تغییری که در جهت بهبود یا تغییر توییتر در سال 2017 انتظار دارید چیست؟ "
10تا از غافلگیرکننده‌ترین خبرهای تکنولوژی سال 2016

10تا از غافلگیرکننده‌ترین خبرهای تکنولوژی سال 2016

سال 2016 سالی پر از اتفاقات جالب و غافلگیرکننده بود. اتفاقاتی که در نگاه اول غیرممکن بنظر می‌رسیدند ولی به هر حال به واقعیت تبدیل شدند. در صنعت تکنولوژی نیز اتفاقات جالبی به وقوع پیوست. در طول این سال بسیاری از غول‌های تکنولوژی باهم ادغام شدند و برخی جمع شدند. یکی از بزرگترین شرکت‌های موبایل مجبور شد تعداد قابل توجهی از دستگاه تولید‌شده خود را از خریدارانش پس بگیرد، در حالیکه شرکت دیگری بخاطر کاهش فروش محصولاتش که بیش از یک دهه رخ نداده بود دچار ضرر و زیان شد. و بسیاری رویدادهای دیگر که رکوردشکنی کرده و انتظارات را در هم شکستند.در مطالعه زیر 10 تا از بزرگترین و غافلگیرکننده‌ترین اخبار تکنولوژی که در سال 2016 به وقوع پیوست را مرور خواهیم کرد.
فرزند من بیشتر از من در مورد فناوری آموزشی می‌داند!

فرزند من بیشتر از من در مورد فناوری آموزشی می‌داند!

بیشترین نگرانی که امروزه ذهن خانواده‌ها را به خود درگیر کرده این موضوع است که فرزندانشان بیشتر از آنها در مورد فناوری‌ها و تجهیزاتی که در مدارس استفاده می‌شود، آگاهی دارند. نظارت مداوم بچه‌ها در مورد استفاده درست از فناوری‌های به روز، کاری سخت و بیهوده است و این نرم‌افزارها به اندازۀ گفتگوهای والدین با فرزندان اثربخش نبوده و نمی‌توان انتظار داشت که همان نتیجه‌ای را بدهند که از گفتگوها می‌توان بدست آورد.یک مربی باید دانش‌آموزان را تشویق کند تا کارهایی که در مدرسه انجام می‌دهند را با والدینشان به اشتراک بگذارند، و به والدین نحوه شروع مکالمه با فرزندان را یاد داد تا بهتر بتوانند گفتگوی خود را آغاز کنند. والدین بهتر است بدانند چگونه فرزندشان را نصیحت کنند و موفقیت‌ها و سختی‌های آن را با سایر والدین به اشتراک بگذارند. خانواده‌ها، فرزندان و مربیان می‌توانند باهم کار کنند تا فعال و مثبت بوده و پیشرفت موثری داشته باشند.
«پینگل» رقیب تازه نفس تلگرام، ایمو و واتساپ

«پینگل» رقیب تازه نفس تلگرام، ایمو و واتساپ

در این گزارش قصد داریم تا یکی از رقبای تازه تلگرام، ایمو و ... که در این حوزه فعالیت‌هایی قابل تامل برای کاربران داشته است را معرفی کنیم. شایان ذکر هست که با وجود جدید بودن توانسته توجه فوق العاده زیادی را به خود جلب کند.
صاحبان کانال های تلگرام تا یک ماه آینده احراز هویت میشوند

صاحبان کانال های تلگرام تا یک ماه آینده احراز هویت میشوند

چندی پیش محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از بررسی طرح احراز هویت صاحبان کانال در تلگرام خبر داد. اکنون و پس از گذشت دو هفته از انتشار این خبر، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور اعلام کرد که صاحبان کانال‌ها و خدمات مشابه در شبکه های اجتماعی با بیش از ۵ هزار عضو، تا یک ماه آینده شناسایی و ثبت خواهند شد.
پس سال 2016 سالی نبود که سیستم ارسال پیام شیوۀ زندگی شما را تغییر دهد

پس سال 2016 سالی نبود که سیستم ارسال پیام شیوۀ زندگی شما را تغییر دهد

قرار بود سال 2016 سالی باشد که سیستم ارسال پیام تنها فقط یک ارسال پیام ساده نباشد. بعد از یک اعلان عمومی بزرگ معلوم شد که مردم آمریکا قرار بود از برنامه‌های ارسال پیام برای چیزی بیشتر از صحبت کردن با دوستان خود استفاده کنند بطوری که برای انجام کارهای روزمره خود دیگر نیازی به استفاده از سایر برنامه‌ها نداشته باشند. با توجه به مطالعات و تحقیقاتی که در مورد برنامه‌های مختلف ارسال پیام انجام گرفت مشخص شد بهترین برنامه‌ای که تمام ایده آل هایی که از یک برنامه ارسال پیام می‌توان انتظار داشت را داراست whatsapp است. فیسبوک و مایکروسافت چنین سیستمی را در تلاش برای ارتقای ایده ی چت بات ها نرم افزارهایی برای کمک به کاربران برای انجام کارها ارائه داده اند. بعنوان نتیجه می توان گفت بهترین چت بات‌ها که در حال حاضر در حال استفاده هستند سعی در ساده نگه داشتن مسائل دارند. اما با این حال، این ایده راه درازی را در پیش دارد تا جامه عمل به خود بپوشاند. بنابراین این نتیجه حاصل می‌شود که چت بات ها هنوز جای کار دارند و به طور کامل قابل استفاده نیستند. تا کنون بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان تلاش کرده‌اند تا سیستم ارسال پیام را به فناوری بزرگی در آینده تبدیل کنند. اما این روز به این زودی نخواهد آمد. با فیسیت همراه باشید.
با آپدیت جدید اینستاگرام پست‌ها را در یک صفحه‌ی محرمانه‌ی جدید برای مشاهده در آینده ذخیره کنید

با آپدیت جدید اینستاگرام پست‌ها را در یک صفحه‌ی محرمانه‌ی جدید برای مشاهده در آینده ذخیره کنید

هر دو نسخه‌ی برنامه‌ی اینستاگرام برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آی او اس، امروز به‌روزرسانی مفیدی را دریافت کرده‌اند. به‌روزرسانی که به کاربران اجازه می‌دهد تا پستی را برای مشاهده در آینده، ذخیره کنند.
ویدیوهای زنده یک ساعته روی اینستاگرام بگذارید!

ویدیوهای زنده یک ساعته روی اینستاگرام بگذارید!

اگرچه اینستاگرام در ماه نوامبر از برنامه خود برای افزودن ویژگی ویدیوی زنده خبر داد، اما یک ماه قبل آزمایش آن را در روسیه آغاز کرده بود. حالا اینستاگرام این قابلیت را در ایالات متحده نیز فعال کرده است.
ترجمه تماس های تلفنی با استفاده از مترجم همزمان اسکایپ

ترجمه تماس های تلفنی با استفاده از مترجم همزمان اسکایپ

در صورتی که جزو آن دسته از افرادی هستید که تماس های خارج از کشور زیادی دارید و یا دوست دارید که با افراد جدید صحبت کنید، احتمالا از نرم افزار اسکایپ و قابلیت جالب ترجمه همزمان آن استفاده کرده اید. این قابلیت در سال 2014 معرفی شده و از آن زمان تا کنون پیشرفت های زیادی داشته است. به نظر می رسد که مایکروسافت علاقه ی زیادی به این قابلیت دارد، چون در آپدیت جدید با استفاده از این نرم افزار می توانید تماس های غیراسکایپی و تلفنی خود را نیز ترجمه کنید.
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید