به گزارش دبیرخانه فستیوال قهوه ایران (سایت آی‌کافی)، در این رویداد 4 روزه، که در آن برترین برندهای قهوه جهان و محصولات وابسته همچون وگا (Wega)، لاسپازیاله (LaSpaziale) بتزرا، توپر و ده‌ها برند دیگر حضور دارند، رویدادهای جانبی متعددی نیز همچون کارگاه‌های برشته‌کاری قهوه با حضور اساتید برتر باریستای ایران و جهان برگزار می‌شود. ده‌ها کارگاه رایگان نیز برای علاقه‌مندان قهوه به صورت جنبی در حاشیه این رویداد برگزار می‌شود..

 

رویدادهای مهم این دوره نمایشگاه و جشنواره قهوه ایران:

* مسابقات باریستا و لاته‌آرت جایزه بزرگ ایران

در مسابقات باریستا و لاته‌آرت جایزه بزرگ ایران، باریستاهای مطرح ایران با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت که برای داوری این مسابقات و تدریس در دوره‌های آموزشی، کارشناسان مطرح زیر حضور دارند:

  • داویده کوبلی: قائم‌مقام انجمن باریستاهای اروپا
  • آصلی یامان: نفر سوم مسابقات دم‌آوری قهوه ۲۰۱۳
  • اگنیسکا روجسکا: نفر سوم مسابقات لاته آرت ۲۰۱۷
  • الکساندرو نیکولا: قهرمان مسابقات برشته‌کاری ۲۰۱۶
  • استاوروس لامپرینیدیس: قهرمان مسابقات جذوه / ایبریک ۲۰۱۴
  • نیکلاس روزنتال: مدرس دوره‌های آموزشی SCA
  • ایکاترینا زاسز: نائب قهرمان مسابقات جذوه / ایبریک ۲۰۱۵

گفتنی است جایزه این مسابقه‌ها یک دستگاه خودروی پراید و یک دستگاه اسپرسوساز اعلام شده است.

 

* کارگاه زیر و بم دم‌آوری قهوه با جذوه | استاوروس

استاوروس قهرمان مسابقات جذوه / ایبریک ۲۰۱۴ در این کارگاه از سال‌ها تجربه‌ی خود در دم‌آوری قهوه با این قدیمی‌ترین ابزار قهوه‌ساز می‌گوید و زیر و بم دم‌آوری قهوه تخصصی با آن را توضیح می‌دهد.

 

* کارگاه آب، تازگی، عصاره‌گیری | منصور احسانی

منصور احسانی، قهرمان دومین دوره مسابقات ملی باریستای ایران، در حاشیه‌ی نمایشگاه و جشنواره قهوه ایران، برای باریستاهای علاقه‌مند کارگاهی باعنوان «آب، تازگی و عصاره‌گیری» برگزار می‌کند.

 

* نشست گروه قهوه‌پژوهی فرهنگستان

گروه قهوه‌پژوهی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در این نشست، به ارائه‌ گزارشی از فعالیت‌های دو ساله این گروه و مرور فرایند واژه‌گزینی با مشارکت علاقه‌مندان خواهد پرداخت.

 

* برشته‌کاری‌های قهوه تخصصی و قهوه‌آزمایی

در کارگاه برشته‌کاری‌های قهوه، برندها و کارگاه‌های برشته‌کاری قهوه تخصصی داخلی و خارجی، می‌توانند در نشست‌های قهوه‌آزمایی، محصولات خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

گفتنی است این نمایشگاه از 7 الی 10 شهریورماه 1396 در ضلع جنوبی بوستان گفتگو و از ساعت 15 الی 21 برپاست و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت آی‌کافی به آدرس https://icoff.ee/fa/iran-coffee-festival-2017 مراجعه و یا با دبیرخانه آن با شماره‌های ۲۲۸۵۳۷۰۹ و ۲۲۸۶۱۹۷۵ تماس حاصل کنند.


انتشار محتوا:اخبار رسمی