راداستون، تولیدکننده سنگ مرمریت از معدن شایان واقع در دهبید فارس، فعالیت خود را با ارائه محصولات معدنی متنوع در قالب سنگ­‌های ساختمانی به ویژه سنگ کف در کارخانه‌‌­ای در منطقه صنعتی کهریزک (شورآباد) تهران آغاز کرد. منطقه دهبید با تجمع معادن مرمریت روشن، ذخایر معدنی فراوانی دارد که از مهم­ترین آنها می‌­توان به سنگ مرمریت این منطقه اشاره کرد.

سنگ مرمریت دهبید شایان، دارای رنگ منحصر به فردِ کرم روشن است. رنگ خاص و مقاومت سایشی بالا، فشردگی و چگالی زیادی که منجر به جذب پائین آب می­‌شود مورد توجه بسیاری از متخصصان ساختمان قرار گرفته است. علاوه بر این قابلیت، ساب‌­پذیری این سنگ به دلیل تراکم مولکولی بالا باعث تمایز آن با دیگر سنگ­‌های کف ساختمانی شده است.

در حال حاضر سنگ مرمریت دهبید شایان به خاطر کیفیت و حجم تولید بالا از محصولات مطرح در زمینه سنگ کف و ساختمانی است اما سنگ مرمریت راداستون، به دلیل نوآوری و خلاقیت این گروه صنعتی جایگاهی فراتر یافته است.

این مجموعه تاکنون مانند دیگر کارخانجات سنگ، در حال تولید سنگ­‌های کف در ابعاد رایج و اسلب بوده است اما نوآوری راداستون، تولید تخصصی سنگ مرمریت در سایز 120*120 و سایز 60 طولی است. سنگ‌­های کف در سایز 120* 120 در 45 سورت، به منظور افزایش بهره‌­وری و کاهش ضایعات در هنگام کف­‌سازی بنا تولید شده و استفاده از این سنگ­‌ها، در کف لابی ساختمان­‌ها علاوه بر کاربردی بودن، زیبایی چشم­گیری ایجاد می‌­کند و محیط را بزرگ­‌تر نشان می‌­دهد.

علاوه بر سایز خاص و منحصر به فرد راداستون که یک‌دستی ویژه‌ای به وجود می­‌آورد، این مجموعه 45 سورت متنوع از سنگ کف شایان ارائه کرده که در نوع خود بی‌نظیر است. سنگ‌­های راداستون در سایز 120*120 در مقایسه با اسلب نقش فوق‌­العاده‌­ای در چیدمان و طراحی دارند و هزینه‌­های برش را کاهش داده­ و به راحتی قابل نصب هستند.

راد استون، تولیدکننده سنگ مرمریت دهبید شایان در سایز 120*120 و 45 سورت گوناگون، در حال گسترش صادرات محصولات خود به کشورهای عراق، ترکیه، چین و قطر به صورت گسترده به خصوص صادرات بلوک و سنگ بریده جهت مصارف لوکس ساختمانی است و در نمایشگاه بین‌­المللی سنگ­‌های تزئینی، معدن، ماشین‌­آلات و تجهیزات مربوطه تهران، نمایشگاه بین­‌المللی صنعت ساختمان تهران، حضور فعال داشته و در اسفندماه سال جاری در نمایشگاه بین­‌المللی سنگ شیامن چین حضور خواهد داشت. راداستون مفتخر است که سنگ­‌هایی در قامت کوه تولید می­‌کند.


انتشار محتوا:اخبار رسمی