با توجه به تغییرات قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر شاید خرید خانه با کمک وام کمی عجیب به نظر برسد، اما هنوز هم می‌توان این رویا را به واقعیت تبدیل کرد. تسهیلات بانک مسکن درصد سود پایینی دارند و اقساط ماهیانه آن نسبت به مدت زمان بازپرداخت تا حدی است که بیشتر افراد جامعه از عهده پرداخت آن برمی‌آیند.

در صورتی‌که ازدواج کرده و ساکن تهران هستید. می‌توانید تا سقف 160 میلیون تومان وام مسکن دریافت کنید که با بیشینه سود 17 درصد (ماهیانه حدود 870 هزار تومان برای هر نفر) و بازپرداخت 12 ساله کمک خوبی برای خرید خانه است. البته اگر بتوانید چند سالی صبر کنید، همین وام را با سود 8 درصد دریافت می‌کنید.

محاسبه اقساط وام مسکن، مدت باز پرداخت، قیمت اوراق و جزئیات دیگری که در تصمیم‌گیری موثر است کار آسانی نیست. برای این کار می‌توانید از ابزار محاسبه هوشمند وام مسکن استفاده کنید. این ابراز توسط سایت آدرس طراحی و پیاده سازی شده است.

در صورتی که پس از خرید خانه چند وقتی قصد سکونت در آن را ندارید، می‌توانید روی پولی که بابت رهن خانه دریافت می‌کنید هم به عنوان بودجه خود حساب کنید. تقریبا هزینه رهن برابر یک پنجم ارزش خانه است. به طور مثال یک خانه 700 میلیون تومانی را تقریبا می‌توان 140 میلیون تومان رهن کامل داد. بر این اساس برای خرید یک خانه 700 میلیون تومانی نیاز به 400 میلیون تومان سرمایه اولیه دارید.

اگر بودجه‌ نقدی بین 200 تا 400 میلیون است، آپارتمان‌های 700 میلیون تومانی در تهران را بررسی کنید. البته آپارتمان‌هایی با سرمایه اولیه کمتر نیز در تهران می‌توانید خریداری کنید.

بر اساس گزارش سامانه اطلاعات بازار املاک ایران در آذرماه سال جاری در محله‌هایی چون ابوذر، صادقیه، شادآباد، هفت‌چنار، بریانک خانه‌هایی تا متراژ 50 متر و 10 سال ساخت تا 200 میلیون تومان معامله شده‌اند. با توجه به اینکه طی ماه گذشته تغییرات چندانی در قیمت خانه ایجاد نشده است بنابراین خرید خانه با این میزان سرمایه خیلی دور از انتظار نیست.


انتشار محتوا:اخبار رسمی