پس از برگزاری موفق نخستین رویداد هاکاهلث سال 1395 در آبادان، این بار جزیره زیبای کیش میزبان برنامه نویسان، طراحان و عاشقان چالش های نوآورانه است که با ایده‌ها و راه حل‌های خلاقانه خود، مشکلات حوزه سلامت را در قالب یک ماراتن سه روزه و هیجان‌انگیز برطرف کنند.

هکاهلث رویدادی است که در آن برنامه‌نویسان، ایده‌پردازان، طراحان گرافیکی و مدیران و دیگر فعالان کسب‌وکارهای رایانه‌ای در تیم‌های منسجم توسعه نرم‌افزار گرد هم می‌آیند تا پروژه‌های نرم‌افزاری و گاهی سخت‌افزاری را با همکاری یکدیگر در زمانی محدود و با رویکرد سلامت پیاده‌سازی کنند.

تیم‌های علاقه‌مند ابتدا باید رزومه خود را در وب‌سایت این رویداد ثبت کنند، سپس هیئت داوران از میان رزومه‌های ثبت شده 25 تیم برتر را انتخاب کرده و برای شرکت ماراتن دعوت خواهند کرد. در افتتاحیه دومین ماراتن برنامه نویسی سلامت که در تاریخ 7 اردیبهشت ماه 1398 برگزار می‌شود، چالش‌های مطرح شده و توضیحات لازم توسط مربیان فنی و کارشناسان بهداشت ارائه خواهد شد و زنگ شروع ماراتن به صدا در خواهد آمد.

تیم‌ها از روز شنبه تا دوشنبه فرصت دارند راهکارها و ایده‌های خود را به اپلیکیشن‌های موبایل تبدیل کرده و در روز جمعه پروژه‌های انجام شده را برای داوران ارائه کنند و در آخر به تیم‌های برتر جوایز زیر تعلق خواهد شد:

جایزه تیم اول: 
300.000.000ریال وجه نقد

جایزه تیم دوم:
200.000.000ریال وجه نقد

جایزه تیم سوم:
100.000.000ریال وجه نقد

و جوایز غیرنقدی برای دیگر تیم‌ها:
یک سفر سه روزه به جزیره هندورابی
یک سفر سه روزه به جزیره کیش

ثبت نام اولیه تیم‌ها تا 26 بهمن 1397 است. همچنین ثبت نام اولیه و ارسال رزومه تیم رایگان است. مبلغ بلیت ماراتن (در صورت تایید رزومه) 300.000تومان است.
شایان ذکر است کمپ استراحت شبانه، صبحانه، نهار، شام و تور کیش گردی مهمان پردیس بین الملل صنعتی شریف خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس www.Hackahealth.org مراجعه کنند.


انتشار محتوا:اخبار رسمی