ده زبان برنامه نویسی برتر در گیت هاب

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 1 شهریور 94 ساعت: 22:10:47


همانطور که گراف نشان می دهد، جاوااسکریپت برنده بلامانع است. در پنج سال اول، در جایگاه دوم و سپس خود را به مقام اول رسانده است. که این بیشتر بخاطر وجود JQuery و سپس وجود تکنولوژی هایی مانند Node.js، AngularJS و ES6 می باشد.
زبان برتر دیگر در گیت هاب، روبی می باشد که در بین سالهای 2008 تا 2012 در جایگاه اول، سال بعد در جایگاه دوم و در دو سال اخیر هم در جایگاه سوم قرار گرفته است.
دلیل برتری روبی اینست که خود گیت هاب عمدتا، با طراحی روبی اجرا می شود و بنیانگذاران آن از افراد موثر در متن باز بودن روبی، حتی قبل از گیت هاب بوده اند.
بزرگترین صعودکننده در این گراف زبان برنامه نویسی جاوا می باشد که توانسته است از جایگاه هفتم، خود را به رتبه دوم برساند. مشخصا، اندروید نقش بسیار پررنگی در این صعود جاوا داشته ایفا می کند، زبان برنامه نویسی که تا پیش از این ابزار محبوبی برای اهداف تجاری بود.
CSS دومین زبان پیروز در این گراف است که در سال 2015 در جایگاه ششم قرار گرفته است در حالیکه تا پیش از این، جزء 10 زبان برتر هم نبوده که البته این نیز، مدیون نسخه جدید آن یعنی CSS3  است.
ولی همانطور که برنده هایی وجود دارند، بازندگانی نیز قرار گرفته اند یعنی دو زبان C و Perl.
C در ابتدا در جایگاه پنجم قرار داشته است ولی با توسعه C++، C به رتبه نهم نزول کرد. و Perl نیز که در سال 2008 در رتبه 6 و در سال 2009 در جایگاه پنجم قرار داشت، در سال 2012 به صورت کامل از ده زبان برتر کنار گذاشته شد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید