گوگل اسپنر، پایگاه داده جهانی خود را در دسترس همگان قرار می دهد

   
نام نویسنده:
 شنبه 14 اسفند 95 ساعت: 10:15:00

در سال 2007 گوگل پایگاه داده خود را ساخت و نام آن را " اسپنر" نهاد. از آن زمان تا کنون این شرکت برای بسیاری از محصولاتش، از گوگل فوتوز گرفته تا جی میل به این پایگاه داده وابسته بوده است. پس از ده سال که از ساخته شدن اسپنر می گذرد، حال گوگل آن را به صورت نسخه بتا در دسترس عموم قرار داده است. 
اسپنر یک پایگاه داده رابطه ای است که به طور جهانی توزیع شده است و از تراکنش های معنای  تجزیه ناپذیری، هم خوانی، انزوا و پایایی (ACID) را در حالی که مجموعه معنایی SQL را حفظ می کند پشتیبانی می کند. از همه مهم تر، پایگاه داده این کار را بدون گذاشتن تاثیر منفی روی مقیاس گذاری افقی و دسترسی بالا انجام می دهد. 


با امکان قابلیت دسترسی به کلود اسپنر برای همه گوگل امیدوار است که مدیران پایگاه های داده و توسعه گران سیستم را تقویت کنند. 
هرچه باشد اسپنر بهترین پایگاه داده در جهان است که تراکنش هم خوانی پایگاه داده های سنتی ، مقیاس گذاری افقی و توزیع داده پایگاه داده های NoSQL را ارائه می دهد. 
علاوه بر همه این ها مدیر تولید کلود اسپنر، دیپی سریواستاوا اضافه کرد که این سرویس شِماها و شرح DDL، جستارهای SQL و درایورهای JDBC را پشتیبانی می کند. آرشیوهای زبان های محبوب مثل جاوا، گو، پایتون و نود.جی اس نیز به مشتریان ارائه می شوند. 

 

منبع: hongkiat

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید