آمازون از طرفداران نابودی فلش شد!

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
آمازون از طرفداران نابودی فلش شد!


گامی دیگر برای منسوخ شدن فلش پلیر!
آمازون اعلام کرد از تاریخ یک سپتامبر ،دیگرتبلیغاتمبتنی بر فلش،در این سایت( Amazon.com ) قرار داده نمی شود.این اقدام میخ دیگری است که به تابوت فلش  کوبیده شد و گامی است برای از صحنه خارج کردن ابزاری که در دهه ی اخیر جزو فهرست ابزارهای موردعلاقه برای نمایش ویدیوها،انیمیشن ها ،بازی ها و انواع دیگری از برنامه های آنلاین بود.
در قسمتی از بيانيه ی آمازون به برخی دلایل حذف فلش اشاره شده است.همچنین آمازون فلش  را به این دلیل که نمیتواند تجربه ی مناسبی به کاربران دهد کنار گذاشته است.مسائل مربوط به امنیت ، اطمینان و عملکرد ،برخی از مشکلاتی هستند که استیوجابز در سال 2010 در خصوص فلش ذکر کرده بود.
امروزه یوتیوب هم پخش کننده ی خودکار ویدیوهای خود را به HTML5 که جایگزینی کم حجم تر ،سازگارتر و سریع تر برای فلش است، تغییر داده و کاربران زیادی به این جایگزینی علاقه نشان داده اند.اپل نیز سالهاست با ارائه ی   iOS اجازه نداده است فلش به پلتفرم این شرکت راه پیدا کند.فایرفاکس هم در ماه جولای پشتیبانی از فلش را به دلیل نگرانی هایی که در خصوص امنیت فلش وجود داشت،موقتا لغو کرده بود.مدیر امنیتی فیسبوک نیز درصدد کنار گذاشتن فلش است.به زودی کروم هم به دلایل مصرف باتری و سی پی یو ، اجرای خودکار فلش را حذف می کند.
درحال حاضر شرکت ادوبی قصد دارد تکنولوژی متوقف شده ی خود را به 6 سَبک با اینترنت اکسپلورر ادامه دهد.شرکت تبلیغات باز سیزمک حدود صدمیلیون تبلیغ را براورد کرده است که تحت تاثیر مواضع امروزی گوگل کروم قرار گرفته اند.سایتهایی همچون HULU،HBO،SPOTIFY و.. مایل به روی آوردن به یک رویکرد جدید نیستند.در هر صورت این یک هشدار علنی است! غول‌های تکنولوژی همچون اپل،گوگل و هم اکنون آمازون از ابزارهای قدرتمند خود بخوبی استفاده کرده اند تا پلاگین  چندرسانه ای صفحه ی فناوری را حذف کنند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید