همه چیز درمورد به روز رسانی جدید کروم 59

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
گوگل مرورگر کروم خود را به روز رسانی کرده است.

به روز رسانی59 عملکرد این مرورگر را بهبود می بخشد. 

پس از مدت ها مرورگربالاخره به روز رسانی59 را منتشر کرد. این به روز رسانی هم اکنون برای نسخه دسکتاپدسکتاپ منتشر شده و به زودی برایو سیستم عاملنیز منتشر می شود. به روز رسانی59 نه تنها قابلیت های جدیدی را به این مرورگر اضافه می کند بلکه عملکرد آن را نیز بهبود می بخشد. 
ما در این مقاله هر چیزی را که باید درمورد این به روز رسانی بدانید به شما می گوییم: 


1- صفحه تنظیمات مبتنی بر طراحی متریال

در کنار به روز رسانی نسخه دسکتاپبه59، کاربران حال صفحه تنظیمات جدیدی را دریافت می کنند که از طراحی متریال استفاده می کند. با این ظاهر جدید، حال گوگل همه تنظیمات را در یک جا جمع کرده و همه آن ها را در یک ستون قرار داده است. 

طراحی متریال


حال علاوه بر مکان تنظیمات، این صفحه تنظیمات جدید یک منو جدید دارد که به کاربران اجازه می دهد بعضی از بخش های خاص صفحه را جست و جو کنند. 
در نهایت در صفحه "درباره کروم" می توانید همه توضیحات لازم را درمورد طراحی متریال بخوانید. 

2- بارگذاری سریع تر صفحه  

کروم همیشه سرعت بارگذاری صفحه را در به روز رسانی هایش افزایش می دهد. 

موتور جاوا اسکریپت


با59 این شرکت موتور جاوا اسکریپت مرورگر را به روز رسانی کرده است. در نتیجه این مرورگر حال سریع تر صفحات را بارگذاری می کند و حافظه کمتری مصرف می کند. طبق معیارهای گوگل، موتور جاوا اسکریپت جدید به59 اجازه می دهد تا صفحات را ده تا بیست درصد سریع تر از نسخه های قبلیبارگذاری کند. 

3- پشتیبانی PNG انیمیشن 

PNG انیمیشنی ( aPNG) از زمانی کهاین فرمت را برای استیکرهای آی مسیج خود استفاده کرده است بسیار پرطرفدار شده است. با59،می تواند این فرمت فایل را که برای جایگزینی گیف ساخته شده است پشتیبانی کند. 

4- ضبط تصویر API جدید

روی نسخه های قدیمی کروم، یک صفحه وب تنها می توانست به میزان محدودی به دوربین گوشی هوشمند شما دسترسی داشته باشد. با این حال، در59 جدید، با قابلیت ضبط تصویر API یک صفحه وب می تواند کارهای بسیار بیشتری با دوربین شما بکند. 

قابلیت های جدید دوربین


زمانی که به روز رسانی59 برای نسخه اندرویدمنتشر شود، صفحات وب می توانند بیش از پیش از دوربین این دستگاه بهره ببرند. 
بعضی از قابلیت های جدیدی که با ضبط تصویر API معرفی شد شامل استفاده از فلش، قابلیت تعویض دوربین ها، تمرکز روی تصویر و زوم کردن است. 

5- افزایش امنیت 

برای امنیت، گوگل سه تغییر بزرگ در59 ایجاد کرده است. اول این که گوگل بالاخره نوتیفیکیشن های صفحاتی را که با استفاده از آی فریم جاسازی شده اند بلاک کرده است. 
علاوه بر آن59 دیگر به صفحات پیج اجازه نمی دهد تا از سرورهای FTP محتوا را جاسازی کنند و در نهایت59 درخواست ها را از منابع فرعی که شامل اطلاعات شخصی جاسازی شده اند بلاک می کند. 

با کانالفیسیت همراه باشید

منبع: hongkiat

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید