فایل‌های گوشی اندرویدی خود را با رمزگذاری امن نگه‌ دارید

   
نام نویسنده:
 جمعه 26 خرداد 96 ساعت: 16:30:00

همه شما فایل‌های مهمی را قطعاً بر روی گوشی خود ذخیره کرده‌اید و تمایل دارید آنها را به روشی امن نگه‌داری کنید. در این مقاله اپلیکیشن مناسبی را جهت رمزگذاری فایل‌های مهم معرفی می‌کنیم.

می‌توانید به‌سادگی فایل‌های مهم خود را با اپلیکیشن‌ها رمزگذاری کنید و با این کار دسترسی افراد ناشناس را به آن‌ها از بین ببرید و تنها خود شما با وارد کردن رمز تعریف شده امکان دسترسی به محتویات فایل‌ را خواهید داشت.

اپلیکیشن Crypt4All Lite، اپلیکیشن مناسب و امن برای رمزگذاری فایل‌های سیستم‌عامل اندروید است. این اپلیکیشن با استفاده از الگوریتم 256 AES بیتی، فایل‌ها را رمزگذاری می‌کند.

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید فایل‌هایی که روی گوشی اندرویدی خود ذخیره کرده‌اید را رمزگذاری و امن نگه‌دارید و یا آنها را پیش از انتقال به فضاهای ابری (Google Drive, Skydrive, Box, Dropbox) رمزگذاری کنید و به روشی امن در فضاهای ابری ذخیره کنید.

اپلیکیشن Crypt4All Lite، اپلیکیشن کد باز یا اوپن سورس است، اپلیکیشنی که امنیت بالایی دارد و با استفاده از آن می‌توانید فایل‌های خود را بر روی گوشی اندرویدی خود به روشی امن نگه‌داری و رمزگذاری کنید و برای دسترسی به آنها رمزعبور تعریف کنید.

برای استفاده از این اپلیکیشن، در گام نخست با مراجعه به گوگل‌پلی این اپلیکیشن را دانلود کنید. سپس بسادگی می‌توانید فایل‌های درون گوشی اندرویدی خود را رمزگذاری کنید. برای رمزگذاری فایل‌ها ابتدا گزینه Encrypt را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر خود را که می‌خواهید رمزگذاری کنید را انتخاب کنید. پس از آن برای دسترسی به فایل پس از رمزگذاری، پسورد یا رمزعبور قوی (رمزعبور قوی یعنی رمزعبوری که ساده نباشد، متشکل از حروف بزرگ و کوچک و اعداد و نشانه‌ها باشد) تعریف کنید. اکنون گزینه Encrypt را انتخاب کنید، تا فایل مورد نظر رمزگذاری شود. اکنون برای دسترسی به فایل و محتویات آن حتما باید رمزعبور را وارد کنید.

برای اینکه فایل را از حالت رمزگذاری هم خارج کنید، کافی است گزینه  گزینه Decrypt را انتخاب کنید، فایل مورد نظر را انتخاب کنید و پسوردی که هنگام رمزگذاری برای آن تعریف کردید را وارد کنید و گزینه Decrypt را بزنید، پس از مدت کوتاهی فایل از حالت رمزگذاری خارج می‌شود و همه بدون نیاز به پسورد به فایل و محتویات آن دسترسی خواهند داشت.

از این ابزار می‌توانید برای رمزگذاری فایل‌ها در سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس هم استفاده کنید. استفاده از این ابزار در سیستم‌عامل‌های مختلف بسیار ساده است. برای دریافت نسخه مورد نیاز خود به سایت رسمی AES Crypt مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید