گلکسی نوت ۸ از بزرگنمایی اپتیکال سه برابری بهره خواهد برد

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 3 مرداد 96 ساعت: 13:17:09

دوربین گوشی گلکسی نوت ۸ از قابلیت بزرگنمایی اپتیکال سه برابری بهره خواهد برد.

 

در اوایل همین هفته، تحلیل‌گر معروف، مینگ‌ چی کو، پیش‌بینی کرده است که دوربین اصلی گوشی هوشمند پرچم‌دار بعدی شرکت سامسونگ، از قابلیت بزرگ‌نمایی اپتیکال سه برابری پشتیبانی خواهد کرد. این در حالی است که وی چند ماه قبل ادعا کرد که این گوشی هوشمند سامسونگ، به دوربین دوگانه‌ی پشتی مجهز خواهد شد که یکی از این دوربین‌ها معمولی و سنسور دوم از نوع تله‌ فوتو خواهد بود؛ دقیقاً همانند دوربین‌های دوگانه‌ای که در گوشی آیفون ۷ پلاس و وان‌پلاس ۵ به کار گرفته‌شده است.

پیشبینی می‌شود که در بخش پشتی فبلت گلکسی نوت ۸، یک لنز استاندارد ۱۳ مگاپیکسلی وجود خواهد داشت و بنا به گفته‌ی مینگ‌چی کو، ظاهراً دوربین ثانویه این محصول، دارای لنز ۱۲ مگاپیکسلی، از نوع تله‌ فوتو خواهد بود. که وجود این دوربین دوگانه در گلکسی نوت ۸ باعث می‌شود بتوان نقاط فوکوس را به سرعت تغییر داد.

بر اساس گزارش‌های قبلی مینگ‌چی کو و پیش بینی‌های کنونی وی، انتظار می‌رود که هر دو لنز گلکسی نوت ۸، از تثبیت‌کننده‌ی نوری تصویر، پشتیبانی کنند.

اخیراً شایعات بسیار زیادی در مورد مشخصات احتمالی دوربین گوشی گلکسی نوت ۸ منتشر شده است. برخی از این شایعات حاکی از آن است که کمپانی اوپتو-الکترونیک که یکی از کمپانی‌های زیرمجموعه‌ی سامسونگ الکترونیکس است، تمامی اجزای مورد نیاز برای ساخت دوربین اصلی این گوشی را تولید خواهد کرد.

البته هنوز مشخص نیست که سامسونگ در نوت ۸ از یک دوربین معمولی در کنار یک دوربین تله‌ فوتو استفاده خواهد کرد یا از دو دوربین کاملاً یکسان، به عبارتی یک لنز برای ثبت رنگ‌های سیاه و سفید و یک لنز برای ثبت سایر رنگ‌ها بهره خواهد برد. اگرچه احتمال می‌رود که گوشی گلکسی نوت ۸ اولین محصول شرکت سامسونگ که به دوربین دوگانه مجهزاست، باشد؛ اما با توجه به خبرها و گزارش‌های اخیر، اینطور به نظر می‌رسد که این شرکت تصمیم دارد تا پایان سال جاری از چند گوشی دیگر با دوربین دوگانه رونمایی کند.

شایعات قبلی در مورد این فبلت، نشان از این دارند که سامسونگ از همان چیپست به کار گرفته‌شده در گوشی‌های گلکسی سری اس ۸، در گوشی گلکسی نوت ۸ نیز استفاده خواهد کرد. اگر این شایعات درست باشد گلکسی نوت ۸ به پردازنده‌ی اکسینوس ۸۸۹۵ سامسونگ و اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام مجهز خواهد بود.

از انجایی که معمولاً گوشی‌های سری نوت گلکسی سامسونگ اغلب نسبت به گوشی‌های سری اس آن، ارتقاء پیدا می‌کنند، می‌توان انتظار داشت که این فبلت از ۶ گیگابایت رم بهره ببرد.

کمپانی سامسونگ بیان کرده است که گوشی هوشمند گلکسی نوت ۸ به صورت رسمی در تاریخ ۲۳ آگوست یعنی یکم شهریور ماه، در جریان برگزاری نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ برلین، طی رویداد مخصوص سامسونگ، معرفی خواهد شد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید