اسکرین شات گرفتن از محیط ویندوز با استفاده از Snipping Tool

   
نام نویسنده:
 شنبه 7 مرداد 96 ساعت: 18:34:30

کاربران ویندوز برای گرفتن اسکرین‌شات از محیط این سیستم‌عامل، می‌توانند از نرم‌افزار کاربردی snapping Tool استفاده کنند.

 

یکی از معمول‌ترین روش‌هایی که کاربران ویندوز برای گرفتن اسکرین شات از محیط نمایشگر خود استفاده می‌کنند، بهره‌گیری از نرم‌افزار مایکروسافت پینت است. اخیراً اخباری تحت عنوان مرگ این نرم‌افزار، منتشر شد که البته پس از گذشت چند روز مایکروسافتنظر خود را عوض کرد. اگر به هر دلیلی این نرم‌افزار، در آینده وجود نداشته باشد؛ باید روش‌هایی را جایگزین آن کنیم. یکی از ساده‌ترین روش‌های جایگزین، استفاده از ابزار snipping Tool است.

مایکروسافت پس از عرضه‌ی ویندوز ویستا، نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل خود را به ابزاری به نام Snipping Tool تجهیز کرده است. از این ابزار کاربردی ویندوز، برای تهیه‌ی اسکرین‌شات از تمام صفحه، قسمتی از آن یا یک پنجره فعال می‌توان استفاده کرد.

با استفاده از دکمه‌ی print screen، می‌توان از تمام محتویات موجود روی صفحه اسکرین‌شات تهیه کرد؛ اما با استفاده از snapping Tool قادر خواهید بود هر قسمتی از صفحه را که مایل هستید، انتخاب کنید و از آن اسکرین‌شات بگیرید.

برای اجرای این ابزار نام آن را در قسمت جستجو وارد و روی آن کلیک کنید. این ابزار تنظیمات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای تهیه‌ی اسکرین‌شات، کافی است گزینه‌ی New را انتخاب کنید و با نشانگر ماوس، می‌تواند هر قسمت از صفحه را که می‌خواهید انتخاب کنید؛ سپس تصویر انتخاب شده در محیطی مشابه محیط پینت باز می‌شود. اکنون می‌توانید تصویر خود را با هر فرمتی که بخواهید، ذخیره کنید.

این ابزار برای انتخاب تصویر، چهار حالت مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد. حالت اول Free-form snip است که برای انتخاب آزادانه به هر شکل دلخواه مورد استفاده قرار می‌گیرد. حالت دوم Rectangular snip است که می‌توانید قسمت مستطیلی شکل از صفحه را انتخاب کنید. حالت سوم Windows snip است که برای تهیه‌ی اسکرین‌شات از پنجره‌ی فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد. و حالت آخر برای انتخاب تمام صفحه و گرفتن اسکرین‌شات از آن به کار می‌رود. در نهایت با استفاده از گزینه‌ی Delay، می‌توانید مقدار تأخیر دلخواه برای ثبت اسکرین‌شات را تنظیم کنید.

چهار حالت مختلف در snapping Tools

منبع: techwalla

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید