مایکروسافت: به کسانی که باگ های ویندوز10 را بیابند جایزه می دهیم!

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 8 مرداد 96 ساعت: 12:07:10

مایکروسافت: باگ پیدا کنید، جایزه بگیرید!

 

مایکروسافت برنامه جدیدی را راه اندازه کرده که به کاربرانی که باگ های محصولاتش را بیابند جایزه می دهد. مایکروسافت این برنامه را «برنامه جایزه ویندوز» (Windows Bounty Program) نامیده است. این شرکت اعلام کرده که اگر اولین کسی باشید که باگ های ویندوز 10 یا دیگر محصولات مایکروسافت را میابد 250 هزار دلار جایزه می گیرید. 
هیچ شرکتی بدون ایراد نیست و هر نرم افزاری ممکن است باگ داشته باشد. به همین دلیل برنامه جایزه ویندوز و یا برنامه های دیگر «جایزه در ازای یافتن باگ» زیادی در دنیا وجود دارد. در اصل هدف مایکروسافت این است که محققان امنیتی به امید دریافت جایزه همه تلاش خود را برای یافتن باگ ها به کار گیرند. 

مایکروسافت در جست و جوی باگ ها


تمرکز این برنامه روی باگ های Hyper-V در ویندوز10 یا ویندوز سرور و همچنین مایکروسافت اج و ویندوز دیفندر است که همه مبتنی بر ساختار ویندوز10 اینسایدر هستند. 
مایکروسافت تا به حال تا 100 هزار دلار برای یافتن باگ در ویندوز8 جایزه داده، اما حال میزان جایزه را تا 250 هزار دلار افزایش داده است. اما لازم به ذکر است که این میزان جایزه برای باگ های خیلی مهم پرداخت می شود و مایکروسافت برای یافتن باگ های دیگر، با توجه به میزان اهمیت آن ها از 500 دلار به بالا جایزه می دهد. 

 

آیا شما هم یک جایزه بگیر هستید؟


حقیقت این است که این برنامه برای افراد عادی ساخته نشده است، بلکه مانند برنامه های جایزه ای دیگر هدف آن محققان امنیتی حرفه ای است که کارشان جایزه بگیر بودن است که شغل خوبی برای کسانی است که در این زمینه تخصص دارند. اگر شما هم در این زمینه تخصص دارید شاید بتوانید در آینده یک «هکر سفید» شوید. 

آیا شما به صورت روزانه از محصولات مایکروسافت استفاده می کنید؟ آیا تا به حال در محصولات آن ها به باگ برخورده اید؟ آن را به مایکروسافت اعلام کرده اید؟ آیا فکر می کنید که می توانید از این راه کسب درآمد کنید؟ نظر خود را با ما درمیان بگذارید. 

با کانال تلگرام فیسیت همراه باشید

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید