آیا کار کردن با گوشی حین شارژ باعث بروز مشکل خواهد شد؟

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 8 مرداد 96 ساعت: 12:30:45

کار کردن با گوشی هم‌زمان با شارژ شدن آن، مشکلی در عملکرد باتری گوشی و عمر آن نخواهد داشت.

تفکرات و عقیده های زیادی درباره باتری و شارژ تلفن همراه بین کاربران این وسیله وجود دارد که بسیاری از آنها پایه علمی ندارد و کاملاً غلط است. عده‌ای معتقدند کار کردن با گوشی هم‌زمان با شارژ شدن آن، باعث ایجاد اثرات منفی بر روی باتری شده و عمر آن را کاهش می‌دهد. عده دیگری بر این عقیده هستند که باتری در این حالت داغ می‌شود و احتمال انفجار و آتش گرفتن آن بالا خواهد رفت. اما آیا این تفکرات صحیح‌اند و باید به آن‌ها توجه کرد؟

 آسیب می رساند؟آیا استفاده از گوشی هنگام شارژ به باتری گوشی

 

در پاسخ باید بگوییم، تمامی این موارد غلط هستند و تا کنون هیچ دلیل علمی برای این تصورات پیدا نشده است.

درست است که روند شارژ شدن گوشی هنگامی که در حال شارژ از آن استفاده می‌کنید کندتر می‌شود، اما دلیل این مسئله این است که همزمان با شارژ شدن گوشی، همان شارژ به سرعت مصرف می‌شود. در این حالات مدت زمان شارژ گوشی به فعالیتی که در حال انجام آن هستید،  بستگی دارد. در واقع تلفن همراه شما چه در حال شارژ با آن کار کنید و یا نه، شارژ می‌شود و هیچ مشکلی برای باتری آن ایجاد نخواهد شد.

اگر بخواهیم به این موضوع با دید دیگری نگاه کنیم، باید بگوییم تنها زمانی که تلفن همراهتان خاموش است، هیچ انرژی توسط گوشی شما مصرف نمی‌شود. در نتیجه حتی زمانی که گوشی خود را در حالت روشن ولی بدون استفاده به شارژ زده‌اید، باز همان پردازش و همگام‌سازی داده‌ها در گوشی در حال انجام است.

بالا رفتن دمای گوشی هنگامی که در حال شارژ از آن استفاده می‌کنید، به این دلیل است که به صورت همزمان د فعالیت در حال انجام است؛ بنابراین گرم شدن دستگاه امری طبیعی است و شایعات مبنی بر احتمال منفجر شدن گوشی و آتش گرفتن آن به هیچ عنوان صحت ندارد.

به طور کلی کار کردن با گوشی هم‌زمان با شارژ شدن آن، مشکلی در عملکرد باتری گوشی و عمر آن نخواهد داشت. پس بهتر است آن عقاید قدیمی و نادرست را کنار بگذارید.

منبع: itresan

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید