پرینترهای فلز سه بعدی به زودی وارد بازار می شود

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 8 مرداد 96 ساعت: 16:14:28

شرکت دسکتاپ متال اعلام کرده که به زودی پرینترهای سه بعدی فلز خود را روانه بازار خواهد کرد.

 

پرینت سه بعدی یکی از بزرگ ترین اختراعات قرن بیست و یک است. اما هنوز انعکاس صنعتی موفقی نداشته است. مشکل اصلی این است که برای پرینت سه بعدی هنوز نمی توان از مواد با دوام استفاده کرد. پرینت سه بعدی با فلز نیز بسیار کم سرعت و گران قیمت است. یک شرکت به نام دسکتاپ متال ادعا کرده که به زودی پرینترهای سه بعدی فلزی خود را با قابلیت های بیشتر و هزینه پایین تر روانه بازار خواهد کرد. 
چند سال پیش پرینترهای سه بعدی توجه همه را به خود جلب کرده بودند. شرکت میکربوت که زمانی پیشرو در ساخت پرینتر سه بعدی بود ورشکست شد، همه ی فروشگاه های خود را تعطیل کرد و دیگر پرینتر نساخت. پرینترهای سه بعدی هم اکنون با قیمت چند صد دلار روی سایت آمازون موجود هستند ولی کار خیلی متفاوتی نسبت به پرینترهای قدیمی انجام نمی دهند. 
در صنعت، به پرینت سه بعدی بیشتر به عنوان تکنولوژی نمونه برداری نگاه می شود و نه روشی برای تولید اشیاء. ناسا و شرکت های هوایی دیگر از پرینت فلزی برای ساخت بعضی اجزا استفاده می کنند. اما این سیستم های مبتنی بر لیزر بسیار بزرگ هستند و کارهای محدودی انجام می دهند. دسکتاپ متال دو نسخه از پرینتر خود را معرفی کرده است: یک سیستم استودیو که برای گروه های کوچک مهندسی یا شرکت ها طراحی شده و یک سیستم تولید که می تواند در ابعاد صنعتی از آن استفاده کرد. دسکتاپ متال می گوید که طراحی آن ها برای پرینتر فلزی سه بعدی صد برابر سریع تر و بیست برابر ارزان تر از روش های کنونی است. 
پرینترهای دسکتاپ متال مانند پرینترهای مبتنی بر لیزراز پودر فلزهای خطرناک و سست استفاده نمی کنند. شما می توانید سیستم استودیو کوچک تر را مانند یک پرینتر سه بعدی معمولی در دفتر کار خود بگذارید. فلزها در یک محفظه پلیمری به صورت معلق قرار گرفته و از طریق یک کارتریج بسته شده به ماشین منتقل می شود. بیش از دویست آلیاژ، از جمله آلومینیوم، برونز و تیتانیوم با این سیستم سازگار هستند. 
هنگام پرینت گرفتن، فلز پودر شده با محفظه روی سطح قرار می گیرد. لایه ها ساخته می شوند و وقتی که تمام شد، قطعه شسته و داغ می شود تا محفظه جدا شود. کار نهایی در یک کوره صورت می گیرد. جسم با دمایی کمتر از نقطه ذوب داغ می شود. وقتی که محفظه ذوب شد، اجزای فلزی به هم متصل می شوند تا قطعه اصلی ساخته شود. 
در حالی که این سیستم بسیار ارزان تر از چیزی است که ناسا از آن استفاده می کند اما هنوز هم چیزی نیست که هر کاربری بتواند آن را بخرد. قیمت پرینتر استودیو از 120 هزار دلار شروع شده و هزینه مدل صنعتی 360 هزار دلار است. اولین پرینترهای سه بعدی نیز در ابتدا بسیار گران قیمت بودند در نتیجه شاید با گذشت زمان این پرینترها نیز ارزان تر شوند.

با کانال تلگرام فیسیت همراه باشید

 

منبع: extremetech

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید