فیسبوک ربات های سخنگوی خود را که یک زبان جدید اختراع کرده بودند از کار انداخت

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 10 مرداد 96 ساعت: 15:29:22

فیسبوک ربات‌هایی ساخته که قادر اختراع زبان و برقراری ارتباط با یکدیگر از طریق آن هستند.

دو ربات اخیراٌ کاری را انجام داده اند که معمولاٌ کودکان انجام می دهند: ساخت یک زبان رمزی.

ماه پیش محققان فیسبوک دریافتند که دو ربات سخنگو که در بخش هوش مصنوعی این شرکت ساخته شده بودند به صورتی پیش بینی نشده با یکدیگر شروع به برقراری ارتباط کردند. این دو ربات که باب و آلیس نام دارند زبان خودشان را ساخته اند.

باب: I can can I I everything else.""

آلیس: "Balls have zero to me to me to me to me to me to me to me to me to."

چیزی که در بالا خواندید شاید به نظر بی معنی و یک اشتباه بیاید، ولی محققان معتقدند که این روش صحبت کردن نوعی خلاصه گویی است. داستان از آنجایی شروع می شود که در ماه خرداد امسال فیسبوک ربات‌هایی را معرفی کرد که قادر به مذاکره بودند.

ربات‌ها نرم افزارهایی هستند که می توانند برای انجام وظایف با انسان و دیگر کامپیوترها ارتباط برقرار کنند. برای مثال قرار ملاقات بگذارند و یا یک رستوران خوب پیشنهاد بدهند.

ربات‌های فیسبوک به حال خود رها شدند تا همانطور که می خواهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و برای آن‌ها دستورالعملی تعریف نشد که لزوماٌ به زبان انگلیسی پایبند باشند. در نتیجه ربات‌ها از زبان معیار منحرف شدند تا بتوانند به صورت مؤثرتری با یک دیگر ارتباط برقرار کنند.

این اتفاق جدید نیست. محققین اوپن ای آی ، آزمایشگاهی که توسط سازنده تسلا، الون ماسک ساخته شد نیز روی پروژه مشابهی کار می کنند.

این موضوع که هوش مصنوعی می تواند زبان خود را اختراغ کند باعث شده تا سوالات زیادی مطرح شود: آیا این موضوع خوب است و یا محققان باید جلوی آن را بگیرند؟ این موضوع چه سودی می تواند برای ما داشته باشد؟ چگونه می توانیم از این موضوع به نفع خود استفاده کنیم؟

فیسبوک در این زمینه هیچ نظری نداده است.

فیسبوک ربات‌های سخنگوی خود را در اپلیکیشن مسنجر نیز جای داده است. این شرکت می خواهد که 1.2 میلیارد کاربر اپلیکیشن مسنجر و فسبوک از آن برای خرید و حتی سفارش غذا استفاده کنند. فیسبوک همچنین می خواهد که آن را به یک سرویس خدمات رسانی به مشتری تبدیل کند که در آن مردم به جای تماس تلفنی با شرکت ها با روبات ها در ارتباط باشند.

شرکت های دیگر مانند آمازون با نرم افزار کمک رسان دیجیتالی الکسا و گوگل با اسیستنت خود در حال تحقیق و پژوهش روی آموزش ماشینی و هوش مصنوعی هستند.

در نهایت فیسبوک ناچار شد ربات‌های خود را که شروع به ساخت یک زبان کرده بودند متوقف کند، چرا که هدف آن‌ها از ساخت این ربات‌ها چیز دیگری بوده است. اما سؤال‌هایی که این موضوع پیش می‌آورد هنوز بی‌جواب مانده‌اند.

 

پيشنهاد فيسيت : ربات‌های انسان نما سخن‌گوی هوشمندتر از تصور

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

 

منبع: cnet

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • آیسان
  2017-11-21 22:34:47

  نه بابا به این سادگی ها هم نیست یه کلمه از حرفاشونو ترجمه کردن شده let's stop doing this شورش کردن 😄😄

  پاسخ دادن
 • Sabaw
  2017-08-07 01:45:22

  افنر ، خیلی مطلب جامعی بود

  پاسخ دادن
 • amir
  2017-08-05 16:16:08

  طفلیا داشتن ابراز علاقه میکردن قشنگ معلومه اما باب اعصابش خرد میشه در آخر و این میشه اولین دعوای زن و شوهری از بدو خلقت رباتهای هوشمند😢

  پاسخ دادن
 • farid110
  2017-08-01 19:43:48

  فکر کنم الاآن زاکربرگ به حرف ماسک پی ببره!

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید