جدیدترین iOS ها بین کاربران اپل به‌مراتب محبوب‌تر هستند

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 10 مرداد 96 ساعت: 15:46:34

آمار جدیدترین توزیع iOS نشان می‌دهد که iOS ۱۰ در حال حاضر در ۸۷٪ از تمام دستگاه‌های iOS در حال استفاده است.

اپل طی چند سال اخیر با پیشرفتی که در صنعت ساخت گوشی‌های هوشمند داشته است، به‌عنوان یک رقیب جدی و سرسخت، خود را به دنیای تکنولوژی معرفی کرده است. این کمپانی نسخه‌های مختلفی از پلتفرم iOS را به بازار عرضه کرده است. در این مقاله قصدداریم درصد توزیع نسخه‌های این پلتفرم در بین کاربران اپل را موردبررسی قرار دهیم.

آمارهایی که در صفحه پشتیبانی کمپانی اپل منتشر شده است، حاکی از استفاده ۸۷ درصدی کاربران فعال iOS در سراسر جهان، از سیستم عامل iOS ۱۰، آخرین نسخه‌ی رسمی سیستم عامل این شرکت، تا تاریخ ۲۸ جولای ۲۰۱۷ است.

بر اساس این آمارها تقریباً ۹ درصد از دستگاه‌های اپل، از iOS ۹ و تنها ۳ درصد باقی مانده از تمام دستگاه‌های اپل، از نسخه‌های قبلی این سیستم عامل استفاده می‌کنند.

توزيع استفاده از ورژن هاي iOS

همان‌طور که از آمارها مشخص است بیشتر کاربران اپل از جدید نسخه‌ی سیستم عامل iOS استفاده می‌کنند، اما وضعیت توزیع نسخه‌ی اندروید بین کاربران آن دقیقاً روندی معکوس دارد. به طوری که تنها ۱۱٫۵ درصد از دستگاه‌های اندرویدی فعال از جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل اندروید، Nougat، استفاده می‌کنند. و تقریباً ۳۱٫۸ درصد از دستگاه‌های اندرویدی از اندروید ۶ یا همان مارشمالو استفاده می‌کنند.

البته نکته حائز اهمیت سطح امنیت پلتفرم اندروید به‌واسطه‌ی ارائه‌ی پچ های امنیتی است؛ اما با این حال استفاده کاربران اندروید از نسخه‌ای که تقریباً دو سال پیش عرضه شده است، اصلاً خوب نیست.  

مسلماً عرضه‌ی iOS ۱۱ تغییرات چشم‌گیری را در آمار استفاده از پلتفرم iOS ایجاد خواهد کرد. در صورت اعلام هرگونه آمار جدیدی از کمپانی اپل، اطلاعات کسب شده را با شما در میان خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید.

منبع: phonearena

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید