امروز فاز نخست دولت الکترونیک افتتاح شد

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 10 مرداد 96 ساعت: 18:33:41

وزیر ارتباطات فاز نخست استقرار دولت الکترونیکی و الکترونیکی کردن خدمات دولت به صورت متمرکز را افتتاح کرد؛ در این فاز ۵۱ دستگاه برای ارائه ۴۴۰ سرویس الکترونیکی شدند.

 

فاز نخست پروژه دولت الکترونیک امروز با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات، پس از گذشت حدود ۳۵ ماه از زمان ابلاغ طرح اولیه این پروژه، به بهره‌برداری رسید.

به گفته‌ی وزیر ارتباطات، ۱۱ شهریور ۹۳ نقشه راه دولت الکترونیک توسط رئیس جمهور ابلاغ شد، بر این اساس دو نهاد رسمی شامل شورای عالی اداری و شورای اجرایی فناوری اطلاعات، فرآیند اجرای دولت الکترونیک را برای تسهیل خدمات‌دهی بر بستر شبکه ملی اطلاعات به مردم و نیز تسهیل کسب‌وکار فراهم کردند. البته در طی این مدت تمامی بخش‌های دستگاه‌های اجرایی، برای به ثمر رسیدن این پروژه فعالیت داشتند. پس از همه‌ی این تلاش‌ها هم اکنون در فاز نخست اجرای این پروژه، ۵۱ دستگاه دولتی با ارائه ۴۴۰ خدمت الکترونیکی به بهره‌برداری رسیده است.

واعظی با بیان اینکه امروز شروع پروژه است، اضافه کرد: زیرساخت‌ها آماده شده و ما امیدواریم در فاز دوم اجرای پروژه دولت الکترونیک در دهه فجر ۹۶ تعداد بیشتری از دستگاه‌های دولتی خدمات خود را الکترونیک کنند.

وی با اشاره به اینکه هر یک از وزارتخانه‌ها با اجرای این پروژه، خدمات خود را به صورت الکترونیکی ارائه می‌دهند، تأکید کرد: برای مثال همه مردم در بستر شبکه ملی اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت خواهند داشت همچنین در حوزه بیمه نیز با اجرای بیمه الکترونیکی دفترچه بیمه حذف می‌شود. هم اکنون این پروژه در دو استان به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است.

از جمله مزایای اجرای این طرح می‌توان به مواردی همچون افزایش سرعت ارائه خدمات، حذف نیاز به کپی مدارک، کاهش جعل،  تبعیض، فساد و نیز بالا بردن شفاف‌سازی و کوچک کردن دولت اشاره کرد.

در این مراسم  وزیر ارتباطات از دیتاسنتر ۱ دولت که به عنوان مرکز پایش وب‌سایت های دولتی در محل ساختمان سازمان فناوری اطلاعات ایران پیاده‌سازی شده است رونمایی کرد. این مرکز قرار است به صورت شبانه‌روزی، سایت‌ها و پورتال‌های دولتی را از لحاظ امنیتی  و کیفیت ارتباطی رصد و ارزیابی کند.

افتتاح دیتاسنتر ۱ دولت

در همین حال دومین مرکز دیتاسنتر دولت ظهر فردا در مرکز لشکر سازمان فناوری اطلاعات افتتاح می‌شود، مرکز سوم دیتاسنتر دولت نیز در ساختمان آفاق سازمان فناوری اطلاعات در محدوده خیابان آرژانتین تهران افتتاح شده است.

 

منبع: mehrnews

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید