گوگل url نتایج جستجوها را نمایش نمی‌دهد!

   
نام نویسنده:
 جمعه 13 مرداد 96 ساعت: 20:31:36

گوگل در نتایج جستجوی خود، آدرس صفحات وب را نمایش نمی‌دهد! شاید دلیل این کمپانی اعتقاد به بهینه بودن موتور جستجویش باشد.

اخیراً شاهد تغییر عجیبی در سرویس رسانی گوگل به پلتفرم اندروید بوده‌ایم. در لیست نتایج جستجو url های صفحات لیست شده، نمایش داده نمی‌شود! تنها عنوان سایت، یک عکس کوچک از سایت و یک توضیح نمایش داده می‌شود.

مشخص نیست که آیا گوگل تنها در حال آزمایش کردن سیستم خود است و یا در نظر دارد یک تغییر اساسی در سرویس‌دهی خود ایجاد کند؛ اما نکته عجیب این است که این تغییر هیچ کمکی به کاربران نمی‌کند و تنها رابط کاربری کمی مرتب‌تر از قبل شده است.

گوگل url نتایج جستجوها را نمایش نمی‌دهد!

احتمالاً این تغییر برای کاربران خوش‌آیند نخواهد بود زیرا در این صورت متوجه نمی‌شوند دقیقاً در صفحه‌ای که درخواست داده‌اند هستند و یا اینکه به چه صفحه‌ای هدایت شده‌اند.

بعلاوه این تغییر می‌تواند تعداد بازدیدهای سایت‌ها را هم به‌طور چشمگیری کاهش دهد؛ زیرا ممکن است کاربرانی در لیست نتایج جستجو شده دقیقه دنبال یک وب‌سایت مشخص باشند. با این تغییر هم کاربر برای دسترسی به سایت مورد نظر خود دچار مشکل خواهد شد و هم وب‌سایت مورد نظر ترافیک خود را از دست خواهد داد.

شاید دلیل گوگل برای ایجاد این تغییر، اعتقاد به بهینه بودن موتورهای جستجو و سیستم indexing خود باشد. به این معنی که گوگل معتقد است در هر جستجو بهترین نتایج ممکن به کاربر نمایش داده می‌شود بنابراین نیازی به نمایش url صفحه نیست.

اما ما معتقدیم که این اقدام هنوز خیلی زود است مخصوصاً وقتی که گوگل روش بهتری برای مطلع کردن کاربر از وب‌سایت مورد بازدیدش نیافته است.

در صورتی که اطلاعات دقیق‌تری دراین‌باره کسب کنیم، آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید.

 

منبع: thenextweb

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید