کنترل ذهن، گام بعدی در واقعیت مجازی

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 17 مرداد 96 ساعت: 16:02:17

کمپانی Neurable، یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه، برای اولین بار در جهان ابزاری را توسعه داده است که کنترل بازی‌های واقعیت مجازی را از طریق امواج مغزی به‌دست می‌گیرد.

 

در حال حاضر بازار بازی‌های واقعیت مجازی روز به روز  پر رونق تر قبل می‌شود. کمپانی‌های مختلف به صورت مداوم با ارائه ایده‌ها و محصولات جدید، در تلاش‌اند تا در این بازار رو به رشد جایگاهی به دست بیاورند. بازی‌ها در این زمینه سهم به خصوصی دارند و نحوه‌ی کنترل بازی‌ها هم در تجربه‌ی کاربر بسیار تأثیر گذار است.

کمپانی Neurable، یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه، برای اولین بار در جهان ابزاری را توسعه داده است که کنترل بازی‌های واقعیت مجازی را از طریق امواج مغزی به‌دست می‌گیرد.

نمونه اولیه این محصول به پایه عقب هدست HTC Vive متصل می‌شود و به شما امکان می‌دهد افکار خود را به عنوان یک کنترل کننده در محیط واقعیت مجازی استفاده کنید.

این محصول با دریافت سیگنال‌های ذهنی مرتبط با یک فعالیت خاص كه آن ها را با عبارت awakening معرفی می‌کند، و استفاده از اطلاعاتی که به‌دست می‌آورد، با استفاده از سنسورهای بیرونی دستورات لازم را در محیط بازی اجرا می‌کند.

طبق اظهارات شرکت سازنده، نخستین و مهم‌ترین کاربرد این  فناوری صنعت بازی است و این کمپانی نیز قصد دارد با بهبود طراحی محصول و ارائه محصولی باریک‌تر و جذاب‌تر، ورود قدرتمندی به بازار داشته باشد.

کمپانی Neurable برنامه‌های بلند پروازانه ای  برای آینده دارد و در نظر دارد کاربردهایی مانند تایپ سریع با استفاده از ذهن را از طریق فناوری جدید و به صورت انبوه روانه بازار کند.

البته در این میان برخی از اپلیکیشن ها و بازی‌ها همچنان نیازمند استفاده از دست برای ارائه تجربه کاربری کامل خود خواهند بود اما Neurable زمان یادگیری و نیاز به استفاده از کنترلرها را برای انجام امور پیچیده رفع کرده و آینده متفاوتی را برای واقعیت مجازی رقم خواهد زد.

منبع: mybroadband

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید