اپلیکیشن Gmail در iOS به کاربر درباره لینک های فیشینگ، هشدار می دهد

   
نام نویسنده:
 جمعه 20 مرداد 96 ساعت: 20:48:44

تا دو هفته آینده، کاربران iOS که از جی میل استفاده می‌کنند، درصورتی‌که روی لینک مشکوکی کلیک کنند، یک پنجره‌ی pop up نمایان می‌شود و احتمال فیشینگ را به آن‌ها هشدار می‌دهد.

چند ماه قبل و پس از وقوع حملات گسترده فیشینگ، گوگل قابلیتی برای کاربران Gmail در سیستم‌عامل اندروید معرفی کرد که به‌واسطه‌ی آن جلوی حملات فیشینگ تا حد زیادی گرفته شود. اکنون گوگل این قابلیت را برای کاربران سیستم‌عامل iOS نیز معرفی کرد.

بنا به اطلاعات منتشر شده از گوگل:

هنگام کلیک روی لینک مشکوکی در پیام‌های جی میل روی دستگاه‌های آیفون یا آیپد، شاهد هشداری مطابق زیر خواهید بود: به شما توصیه می‌کنیم مواظب باشید، زیرا لینک احتمالاً ناامن است. تنها درصورتی‌که مطمئن هستید، ادامه دهید.

تقریباً از دو هفته دیگر، کاربران اپل که از جیمیل استفاده می‌کنند، با کلیک بر روی لینک‌های مشکوک، هشداری در خصوص ورود به صفحه‌ای نامطمئن و احتمال افتادن در دام فیشینگ مشاهده خواهند کرد. البته کاربر تنها یک هشدار دریافت می‌کند که به او اعلام می‌کند در حال بازدید از صفحه‌ای نامطمئن و دارای محتوای جعلی است؛ اما درهرصورت کاربر می‌توانند لینک مشکوک را باز کنند و صفحه‌ی آن را ببینند.

این نکته را در نظر داشته باشید که این هشدار تنها در صورت استفاده از برنامه‌ی جی میل نمایش داده خواهد شد؛ بنابراین هنگام وب گردی مراقب وب‌سایت‌های مشکوک و نامطمئن باشید تا در دام کلاه‌برداران اینترنتی نیافتید.

منبع: ubergizmo

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید