اندروید O، احتمالاً سی مرداد ماه منتشر می‌شود

   
نام نویسنده:
 شنبه 21 مرداد 96 ساعت: 15:07:40

نسخه جدید سیستم عامل اندروید با نام اندروید O، به‌زودی عرضه خواهد شد.

هنوز هم اخبار و گزارشاتی که در مورد عرضه‌ی نسخه‌ی جدید اندروید منتشر می‌شود، تاریخ دقیق انتشار این نسخه را مشخص نمی‌کند. با این حال پیش‌بینی می‌شود که گوگل ورژن جديد اين سيستم عامل محبوب را در همین ماه به بازار عرضه کند. اما هنوز هم این تاریخ قطعی نیست.

تا پیش از این گوگل نسخه‌های اندروید خود را با نام یک شرینی یا دسر عرضه می‌کرد اما این طور به نظر می‌رسد که  این نسخه روند دیگری را طی خواهد كرد. البته این تصور وجود دارد که نام کامل اندروید o، اندروید oreo یا اندروید Oatmeal باشد؛ اما کمپانی گوگل با انتشار این نسخه دقیقاً در روز خورشید گرفتگی کامل ایالات متحده، این تصور را به وجود می‌آورد که دلیل این نام گذاری دقیقاً همین مطلب باشد و اندرويد o، نام خود را از دسر یا شیرینی به خصوصی نگرفته باشد. اما هنوز هم به‌صورت قطعی نمی‌توانیم درباره‌ی نام و علت نامگذاری این نسخه از اندروید اظهارنظر کنیم.

 نام و علت نامگذاری اندرويد o

 نام و علت نامگذاری اندرويد o

بر اساس گزارشی از وب سایت AndroidPolice، کمپانی گوگل در نظر دارد این نسخه‌ی جدید از سيستم عامل اندروید را از تاریخ 21 آگوست یعنی 30 مرداد ماه به بعد، برای کاربران تلفن‌های هوشمند پیکسل منتشر کند.

نسخه‌ی بتا اندروید o پس از کنفرانس I/O گوگل در دسترس کاربران قرار گرفت. در حال حاضر کاربران تلفن‌ها و تبلت های هوشمند Nexus 5X، Nexus 6P، Pixel وPixel XL می‌توانند از این ورژن اندروید جديد بر روی دستگاه‌های خود استفاده کنند.

منبع: phonearena

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید