آیا آیفون ۸ با قیمت نجومی، مشتریان خود را خواهد داشت؟

   
نام نویسنده:
 شنبه 21 مرداد 96 ساعت: 17:24:15

بر اساس نظرسنجی‌ها  تنها ۱۱ درصد از افراد حاضر به پرداخت ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر برای گوشی هوشمند جديد شركت اپل، آيفون ۸ هستند.

بر اساس گزارش‌هایی که چندی پیش توسط تحلیل گران ارائه شد، اپل در ماه سپتامبر آیفون ۸، یک مدل فوق‌العاده با ویژگی‌هایی همچون صفحه‌نمایش OLED، تصویربرداری سه بعدی و اسکنر شبکیه را معرفی خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که این گوشی هوشمند جدید شرکت اپل قیمتی بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار داشته باشد؛ قیمتی تقریباً دو برابر آیفون ۷ و سامسونگ گلکسی اس ۸!

قیمت نجومی این گوشی هوشمند، می‌تواند برای کمپانی اپل بسیار دردسرساز باشد زیرا ممكن است باعث شود کاربران زیادی از خرید این آیفون منصرف شوند. به‌طوری‌که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که تنها ۱۱ درصد افراد شركت كننده در نظرسنجی حاضرند برای خرید این گوشی جدید، بیش از ۱۰۰۰ دلار پول پرداخت کنند. در میان صاحبان و علاقه‌مندان به آیفون، این مقدار به ۱۸ درصد می‌رسد. با توجه به این نظرسنجی‌ها، فروش اين تلفن جديد کمپانی اپل، با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

آیفون ۸، جدیدترین تلفن هوشمند کمپانی اپل، با ویژگی‌های منحصربه‌فردی همچون صفحه‌نمایش OLED، حذف کامل لبه‌های صفحه‌نمایش، قابلیت تشخیص چهره معرفی خواهد شد. این ویژگی‌های خاص، خود دلیلی برای گران قیمت بودن آیفون ۸ هستند. برای مثال صفحه‌نمایش OLED بدون حاشیه این گوشی بی شک یکی از گران قیمت‌ترین بخش‌های این گوشی خواهد بود. به طوری که حدس می‌زنیم این نمایشگر تقریباً ۶۰ درصد گران قیمت‌تر از نمایشگر آیفون ۷، یعنی چیزی حدود ۷۰ دلارقیمت داشته باشد. این تنها نمایشگر آیفون ۸ بود؛ حالا ویژگی‌های دیگر این گوشی مانند دوربین، سنسورهای تشخیص چهره، شارژ وایرلس و … را هم در نظر بگیرید.  بنابراین از نظر فناوری‌های ساخت هم این گوشی بسیار هزینه بر بوده است؛ بنابراین قیمت آیفون ۸ آن چنان غیر معقول نیست.

صفحه‌نمایش بدون لبه آیفون ۸

صفحه‌نمایش بدون لبه آیفون ۸

 

هفته گذشته، مینگ چی کو، تحلیلگر امنیت شرکت اپل، گفت که تنها ۲ تا ۴ میلیون از اين تلفن هوشمند، در دست ساخت است. بنابراین ارائه‌ی این آیفون جدید برای آیفون ۷ و ۷ پلاس مشکلی پیش نمی‌آورد.

البته طبق همین نظرسنجی‌ ۸۵ درصد از افراد، افزایش قیمت گوشی هوشمند جدید را با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد آن، معقول می‌دانند.

بنا به گزارش‌ها:

۸۵ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی، مایل هستند برای خرید گوشی‌های هوشمند نسل جدید، هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنند. بنابراین مسئله‌ی کم بودن خریداران و مصرف‌کنندگان گوشی‌های هوشمند با قابلیت‌های خاص تا حد زیادی برطرف می‌شود.

منبع: phonearena

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید