برای حفظ حریم خصوصی، قابلیت Touch ID را در آیفون غیر فعال کنید!

   
نام نویسنده:
 شنبه 28 مرداد 96 ساعت: 18:48:10

در نسخه بتا iOS11، به‌راحتی با غیر فعال کردن قابلیت تاچ آیدی (Touch ID)، از حریم خصوصی خود محافظت کنید!

یکی از ویژگی‌های امنیتی کاربردی که کمپانی اپل در گوشی‌های آیفون قرار داده است تاچ آیدی (Touch ID) است، یک حس گر اثرانگشت که روی دکمه‌ی Home قرار گرفته است و اثرانگشت کاربر را با اثرانگشت ذخیره شده در گوشی تطبیق می‌دهد و با رد کردن مرحله ورود زمر عبور، قفل دستگاه را باز می‌کند.

این ویژگی اگرچه یک نکته مثبت در گوشی‌های آیفون است اما می‌تواند حریم خصوصی کاربر را به خطر بیاندازد و مشکلات بسیاری را برای او به وجود بیاورد. در ساده‌ترین حالت هنگامی که کاربر خواب است به راحتی با اثرانگشت او می‌توان قفل گوشی را باز کرد!

قابليت Touch Id در آيفون

قابليت Touch Id در آيفون

اخیراً اپل تنظیماتی را به نسخه بتا iOS11 اضافه کرده است که این مشکل را تا حد زیادی حل کرده است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد به‌سرعت قابلیت تاچ آيدی را غیر فعال کنند. در این ورژن از iOS کاربر با 5 بار فشردن دکمه‌ی پاور، قابلیت تاچ آی دی را غیر فعال کرده و تا زمانی که کد عبور را وارد نکند، این قابلیت فعال نخواهد شد.
این ویژگی در حال حاضر در آخرین نسخه بتا iOS11 در حال تست است و تضمینی برای وجود آن در نسخه رسمی این سیستم عامل وجود ندارد اما با توجه به کمکی که این قابلیت به حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران می‌کند، امیدواریم که در آخرين نسخه رسمی iOS شاهد این قابلیت باشیم.

منبع: usatoday

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید