با قابلیتی مخفی در iOS از زمان تلف شده خود در هر اپلیکیشن آگاه شوید

   
نام نویسنده:
 شنبه 4 شهریور 96 ساعت: 16:16:36

چقدر زمان صرف استفاده از هر اپلیکیشن می‌کنید؟ آیا این صرف این زمان واقعاً لازم است؟

همه‌ی ما هر روز بخشی از زمان خود را صرف استفاده از تلفن همراه و اپلیکشین های کاربردی مانند واتس آپ، فیسبوک، گالری و ... می‌کنیم. شاید برای شما هم جالب باشد که بفهمید كه چقدر زمان صرف استفاده از هر اپلیکیشنی می‌کنید.

اگر کاربر گوشی‌ها و تبلت هایی با سیستم‌عامل iOS هستید، می‌توانید از قابلیت مخفی این سیستم‌عامل در بخش تنظیمات باتری، برای پی بردن به این مسئله استفاده کنید. در این قسمت زمان استفاده شما از هر برنامه را، در 24 ساعت گذشته نمایش می‌دهد.

برای دسترسی به این اطلاعات کافی است به بخش تنظیمات بروید و سپس باتری را انتخاب کنید و کمی منتظر بمانید تا لیست تمام برنامه‌ها برای شما نمایش داده شود. در این لیست میزان انرژی که هر اپلیکیشن در 24 ساعت گذشته یا 7 روز گذشته، استفاده کرده است نمایش داده می‌شود.

 iOS بخش باتری در تنظیمات

 بخش باتری در تنظیمات iOS

اکنون اگر روی آیکون ساعت که کنار انتخاب‌گر 24 ساعت قبل و 7 روز قبل قرار دارد، کلیک کنید، همان لیست قبلی با جزییات بیشتری برای شما نمایش داده می‌شود. این جزییات شامل میزان زمان استفاده از برنامه‌ها در حالتی که روی صفحه‌نمایش قرار دارند و در حالتی که در پس‌زمینه در حال فعالیت هستند، می‌شود.

میزان انرژی مصرفی هر برنامه در 24 ساعت گذشته

میزان انرژی مصرفی هر برنامه در  24 ساعت گذشته

 

مدت‌زمان استفاده از هر برنامه در 24 ساعت گذشته

مدت‌زمان استفاده از هر برنامه در 24 ساعت گذشته

 

این قابلیت به‌صورت دقیق شما را از میزان استفاده از هر اپلیکیشن آگاه می‌سازد؛ بنابراین می‌تواند معیار سنجش خوبی برای ایجاد تعادل بین فایده هر برنامه و میزان استفاده از آن، برای کاربر فراهم آورد.

آیا تجربه استفاده از این قابلیت را داشته‌اید؟ آیا این ویژگی مخفی برای شما مفید بوده است؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: thenextweb

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • mohsen
  2017-11-29 11:23:16

  احسنت! الان این قابلیت کجاش مخفی بود؟! 😅😅😅

  پاسخ دادن
 • amiR
  2017-08-28 11:33:35

  :| مخفی !!!!!با اندروید کار نکردم ولی این ویژگی تو ویندوز موبایل هم هست

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید