چرا فایل‌های Temp به صورت خودکار حذف نمی‌شوند؟

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 6 مهر 96 ساعت: 19:18:07

به احتمال زیاد شما هم از جمله افرادی هستید که فایل‌های بی مصرف زیادی روی کامپیوتر خود دارید، برای مثال زباله‌هایی که در سطل بازیافت دارید و آن‌ها را یک هفته است که خالی نکرده‌اید. اما یکی از چیزهایی که فضای ذخیره‌سازی زیادی را روی کامپیوتر شما اشغال می‌کند پوشه‌های Temp در ویندوز و دایرکتوری‌های AppData است. 
شما به راحتی می‌توانید با پاک کردن این پوشه‌های موقتی، فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر خود را خالی کنید. اما استفاده از ابزار Disk Cleanup تنها فایل‌های موقتی را حذف می‌کند که بالای هفت روز است در آن پوشه قرار دارند. حتی قابلیت جدید Storage Sense در ویندوز10 نیز به صورت خودکار فایل‌های temp را حذف نمی‌کند. اما چرا؟
اپلیکیشن‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید برای هدفی فایل‌های موقتی می‌سازند. چه در حال دانلود چیزی باشید، چه ویرایش عکس و ویدئو و یا تنها بخواهید از طریق حافظه نهان به اطلاعاتی در اپلیکیشن دست یابید، کامپیوتر به این فایل‌های موقتی نیاز دارد. ویندوز نمی‌داند که آیا زمانی که از Disk Cleanup استفاده می‌کنید آیا کار اپلیکیشن با فایل‌های موقتی تمام شده یا خیر، به همین دلیل احتیاط می‌کند. 
برای مثال شما در حال کار کردن روی یک ویدئو با حجم بالا در Adobe Premiere هستید و تصمیم می‌گیرید که همه‌ی فایل‌های موقتی خود را که در مورد فایل Premiere هستند پاک کنید. این کار می‌تواند مشکل ایجاد کند چرا که شما فایل‌هایی را که کامپیوتر به آن‌ها نیاز داشت و هنوز با آن‌ها کار داشته را حذف کرده‌اید. اما سه روز پس از آن که کارتان با Premiere تمام شد می‌توانید آن فایل‌ها را پاک کنید. 
اگر فضای ذخیره‌سازی شما خیلی کم نیست لازم نیست که فایل‌های موقتی را حذف کنید چرا که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. اگر دوست دارید کاری کنید که به صورت خودکار پاک شوند می‌توانید ویندوز را طوری تنظیم کنید که وقتی کامپیوتر خود را خاموش کردید فایل‌های موقتی که دیگر با آن‌ها کار نداریم حذف شوند. 

 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید