همین امروز قفل الگوی گوشی اندرویدی خود را به کد پین تغییر دهید

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 9 مهر 96 ساعت: 20:57:29

اگر برای باز کردن گوشی اندرویدی خود از الگو استفاده می‌کنید بهتر است که یک کد پین برای آن تنظیم کنید چرا که تحقیقات جدید نشان می‌دهد که قفل الگوی اندروید اصلاً امن نیست. اگر کسی ما را نبیند که چگونه انگشتان خود را روی صفحه تکان می‌دهیم شاید مشکلی برای ما پیش نیاید، اما هیچ کدام از ما تلاش هم نمی‌کنیم که هنگام انجام این کار گوشی خود را مخفی کنیم. 
راه‌های مختلفی برای جلوگیری از دسترسی افراد به گوشی‌های ما وجود دارد. اپل از روش‌های بیومتریک‌ مثل تاچ آی‌دی و با فیس آی‌دی در آیفون ایکس استفاده می‌کند. اما کاربران اندرویدی مجبورند بین الگو و پین یکی را انتخاب کنند. 

قفل الگوی اندروید به درد نخور است 

طبق تحقیقات امنیتی آکادمی ناوال امریکا در دانشگاه مریلند، شکستن کد الگوی گوشی‌های اندرویدی بسیار ساده است. تنها کافی است کسی هنگام باز کردن گوشی شما را ببیند. بعد از آن بدون حتی تلاش می‌توانند گوشی شما را باز کنند. 
در این پژوهش هر دو روش الگو و کد پین برای باز کردن قفل به کار برده شد. در این پژوهش به 1173 نفر ویدئوهایی از دیگر افراد در حال باز کردن گوشی اندرویدی خود نشان داده شد. 
سپس از این افراد خواسته شد تا کدهای الگو یا پین را حدس بزنند. 64% پس از یک بار مشاهده و 80% پس از دوبار دیدن رمز الگو را حدس زدند. برعکس تنها 11% با یک بار دیدن كد پين و تنها 27% توانستند پس از دوبار دیدن، آن را حدس بزنند. 
آنطور که معلوم است باز کردن قفل الگو بسیار ساده‌تر از کد پین است. این موضوع باعث می‌شود که خیلی راحت یک دزد اول شما را هنگام باز کردن قفل گوشی ببیند، سپس گوشی شما را بدزدد و به همه چیز به راحتی دسترسی یابد. داشتن کد پین این کار را سخت‌تر می‌کند. 

کد الگوی خود را به پین تغییر دهید 

این تحقیقات نشان می‌دهد که 95% از افراد تحت آزمایش با پنج بار تلاش توانستند کد الگوی صحیح را بیابند. در نتیجه ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کد پین به جای کد الگو برای باز کردن گوشی خود استفاده کنید. 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • Ali
    2017-10-03 17:01:46

    اصلا هم بدردنخور نیست، هرکی گفته خودش بدرد نخوره

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید