چگونه بفهمیم ایمیلی که فرستاده ایم باز شده است یا نه؟

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 11 مهر 96 ساعت: 17:37:15

شاید شما هم جز افرادی باشید که هنگام ارسال پیام به هر روشی چه از طریق پیامک و چه از طریق سایر پیام‌رسان‌ها مانند واتس‌آپ و تلگرام، بخواهید متوجه شوید که آیا پیام شما خوانده شده است یا نه. این مسئله در مورد پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام و واتس‌آپ با نمایش دو تیک آبی كنار پيام حل شده است. اما آیا راهی وجود دارد که از باز شدن ایمیل هم مطلع شویم؟ در واقع آیا راهی هست که با استفاده از آن بتوانیم بفهمیم ایمیلی که فرستاده‌ایم باز شده است یا نه؟ در این مقاله به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

خوشبختانه برای این مسئله هم راه‌حلی وجود دارد، MailTrack! در ادامه قصد داریم شما را با این افزونه آشنا کنیم. با فیسیت همراه باشید.

MailTrack افزونه‌ای است که به صورت کامل و رایگان ایمیل شما را ردیابی می‌کند اما امضایی را به ایمیل شما اضافه می‌کند. البته نسخه رایگان این افزونه به صورت روزانه ایمیل‌ها را ردیابی نمی‌کند اما نسخه پولی MailTrack به صورت روزانه ایمیل‌های ارسالی کاربر را ردیابی کرده و به او گزارش می‌دهد. این نسخه از برنامه برای افرادی که از ایمیل برای کاربردهای بازاریابی دیجیتالی یا پشتیبانی مشتریان استفاده می‌کنند، بسیار کاربردی است.

این افزونه همانند تلگرام و واتس‌آپ، کنار ایمیل‌های ارسالی در ابتدا یک تیک سبز قرار می‌دهد و هنگامی که دریافت‌کننده ایمیل را باز کند، تیک کنار آن به دو تیک سبز رنگ تغییر می‌کند. اگر با ماوس روی ایمیلی که خوانده شده است بروید باکسی (Box) باز می‌شود که زمان خوانده شدن ایمیل، دستگاهی که به وسیله‌ی آن ایمیل باز شده است و تعداد دفعات باز شدن آن را نمایش می‌دهد.

مانند همه‌ی افزونه‌های دیگر مجبورید امکاناتی مانند دسترسی خواندن، ارسال، حذف و مدیریت ایمیل را به این افزونه بدهید. این وضعیت که یک برنامه بتواند مدیریت ایمیل را به دست بگیرد، ممکن است برای بسیاری از کاربران ناخوشایند باشد به همین دلیل می‌توانید برای کارهایی مانند ارسال رزومه، تبلیغات و ... یک حساب جداگانه داشته باشید و از این افزونه روی آن بهره ببرید.

این نکته را در نظر بگیرید که MailTrack از طریق ردیابی لینک ایمیل‌هایی که به فرمت HTML ایجاد شده‌اند، باز شدن ایمیل را تشخیص می‌دهد بنابراین روی ایمیل‌های با متن عادی، کار نمی‌کند.

این افزونه را می‌توانید از این لینک دریافت کنید.

آیا تجربه استفاده از برنامه مشابهی را داشته‌اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.  

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • سعيد
    2017-12-20 14:57:40

    عالي بود مرسي

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید