جزئیات NUC Hades Canyon جدید اینتل و AMD

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 21 آبان 96 ساعت: 16:48:14

هفته‌ی پیش اینتل تأیید کرد که برای ساخت GPU جدید مخصوص سیستم NUC خود با شرکت AMD همکاری خواهد داشت. دلیل اهمیت این خبر این بود که اولاً اینتل سال پیش هرگونه همکاری را با AMD انکار کرده بود و ثانیاً این اولین همکاری بین دو شرکت است. این دو شرکت ممکن است استانداردهای جدیدی را ایجاد کنند و یا با استانداردهای قدیم با یک‌دیگر کار کنند. 
به لطف تصویری که Chiphell منتشر کرد حال می‌توانیم بگوییم NUC جدید چه شکلی است و چه قابلیت‌هایی دارد. 

اینتل


CPU در سمت چپ بالا قرار داشته و GPU و HBM2 در سمت دیگر پکیج قرار دارند. از چنین ترکیبی چه پیکربندی را می‌توان انتظار داشت؟ 

اینتل


با توجه به این تصویر می‌توان گفت که HBM2 تا 8 گیگابایت حافظه را در هر پشته در ظرفیت‌های از 2 تا 8 گیگبایتی و پهنای باند بر پشته 128- 256 گیگابایت بر ساعت را پشتیبانی می‌کند. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، برای مثل یک APU دو کاناله یا GPU on-die اینتل که از DDR4-3200 استفاده می‌کند 51.2 گیگابایت بر ساعت حافظه‌ی پهنای باند بر پشته را ارائه می‌دهد. در نتیجه این GPU جدید بسیار پرسرعت‎تر از مدل‌های قبلی است. 
بنا به شایعاتی که قبل‌تر منتشر شده است اینتل قصد دارد سه Hades Canyon SKU جدا با TDP 46 ، 66 و 96 واتی منتشر کند. 
دوتا از دستگاه‌های Hades Canyon که در سمت چپ تصویر نشان داده شده « Hades CanyonVR» هستند. اما سه SKU در سمت راست تنها در  TDP تفاوت دارند. اگر اینطور درنظر بگیریم که تراشه‌ی علامت گذاری شده Core i7-6770HQ است در نتیجه ما به یک TDP 66 و 96 واتی نیاز داریم. یک GPU با 96 ضریب‌فرم ترکیبی 96 وات می‌تواند حداقل یک فایل واقعیت مجازی ساده را پخش کند. البته باید منتظر بمانیم و ببینیم که عملکرد آن به چه صورت خواهد بود. 

اینتل


ما سال‌هاست که درمورد این که HBM2 چگونه می‌تواند آنطور که AMD قول داده عملکرد APU را ارتقا بخشد تحقیق می‌کنیم اما هیچ‌گاه فکر نمی‌کردیم که این تکنولوژی درون یک SKU اینتل قرار گیرد.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: extremetech

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید