بهترین مجوزهای برنامه‌‌نویسی کامپیوتر برای سال آینده

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 25 شهریور 94 ساعت: 04:44:28


از جمله‌ی این مطالعات می‌توان به تحقیقی که در سال 1995 صورت گرفت، اشاره کرد. این بررسی شامل وزارت دفاع آمریکا هم می‌شد. این تحقیق نشان می‌داد که چیزی در حدود 450 زبان برنامه‌نویسی در صلاح‌های مختلف و سیستم‌های اطلاعاتی اتوماتیک و خودکار، که در دهه‌ی 1970 استفاده می‌شدند و کاربرد داشتند، به همراه 37 زبان برنامه‌نویسی دیگر، همگی مجموعه‌ای را ساختند که در سال 1995 مورد استفاده قرار می‌گرفت و کاربرد داشت؛ مجموعه‌ای که همگی بسته به نوع سیستم و برنامه‌ی مورد نظر، منطقی و قابل دفاع بودند.
تکنولوژی مدام در حال تغییر است، این ضروری است که توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان با پرکاربردترین و داغ‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی بازار برنامه‌نویسی آشنایی داشته باشند و حتی در این زمینه‌ها مهارت هم داشته باشند.
آنچه در راهنمای مجوز زبان‌های برنامه‌نویسی به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان ارائه می‌شود در واقع پنج مجوز برنامه‌نویسی برای متخصصان در زمینه‌ی فناوری اطلاعات است. در حال حاضر مجوزهای برنامه‌نویسی کامپیوتر بیشتر در مورد پلت‌فرم‌های توسعه و محیط‌های توسعه هستند، از آنجایی که در مورد زبانی خاص ارائه می‌شوند. در واقع توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان می‌توانند مجوزی ترکیبی برای چندین زبان را داشته باشند، مثلاً زبان C و C++؛ به این ترتیب که زبان C++ به عنوان تعمیمی از زبان C در نظر گرفته می‌شود و در واقع قابلیت برنامه‌نویسی شی‌گرا را اضافه کرده است. این مجوز در واقع تضمین‌کننده‌ی موثر بودن توسعه‌دهنده در زمینه‌های آنالیز نرم‌افزار، طراحی الگوریتم و برنامه‌نویسی شی‌گرا می‌باشد.
به عنوان مثال شرکت مایکروسافت دارای دوره‌های آموزشی فراوانی است که بطور رسمی و غیر رسمی در بیشتر نقاط دنیا برگزار می‌شود. در پایان هر دوره هر دانشجو می‌تواند با گذراندن آزمون‌های بین‌المللی مدرک آن دوره را از شرکت مایکروسافت اخذ نماید و به عنوان کاربر حرفه‌ای شرکت در آن دوره شناخته شود و برای دستیابی به مدرک مهندسی مایکروسافت هر دانشجو باید هفت دوره را با موفقیت بگذراند و در آزمون نهایی هر دوره نیز پذیرفته شود. پس از پایان دوره آن دانشجو به عنوان مهندس مایکروسافت در کل دنیا با یک شناسه کاربری منحصر به فرد شناخته می‌شود.
به عنوان مثالی دیگر می‌توان به حوزه‌ی امنیت برنامه‌ها اشاره کرد. باید دانست که امنیت برنامه‌های وب یک اولویت است و باید به آن توجه کرد. در سال جاری آسیب‌پذیری برنامه‌ها، اولین تهدید برای متخصصان امنیت اطلاعات شناخته شد.
به عنوان آخرین بخش، جدولی ارائه شده است که در واقع اطلاعاتی پیرامون مجوز‌های لازمه‌ی یک شغل در اختیار می‌گذارد. توجه شود که در این جدول پنج مورد از مجوزهای برنامه‌نویسی کامپیوتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید