رویداد بلاک چین در حوزه فناوری‌های مالی در شیراز برگزار می‌شود

   
نام نویسنده:
 جمعه 24 آذر 96 ساعت: 18:00:00

رویداد بلاک چین این بار در شیراز

امسال بیت کوین سالی بی‌نظیر را تجربه کرد. در طی این مدت بیت کوین با رشدی بسیار زیاد همراه بود تا جایی که ارزش آن به 17000 دلار هم رسید. دقیقا همین مسئله باعث شده است که بحث انواع پول‌های دیجیتال در ایران هم اهمیت پیدا کند.

یکی از موضوعاتی که اخیرا بیشتر از قبل با اهمیت شده است به بلاک چین برمی‌گردد. بلاک چین در واقع یک پایگاه داده‌ توزیع شده است که به‌عنوان یک دفتر اطلاعاتی توزیع شده، شناخته می‌شود که هر بلاک به‌عنوان یک رکورد در این پایگاه داده شناخته می‌شود. در ادامه به توضیح مختصری درباره این موضوع می‌پردازیم.

بلاک چین چیست

بلاک چین اولین پلتفرم مبتنی بر اینترنت برای مبادله ارزش است. تا پیش از معرفی ارزهای رمزنگاری‌ شده، هیچ‌کس نمی‌توانست ارزش را در طول یک مسیر، بدون اجازه و پشتیبانی یک واسطه (مانند بانک) انتقال دهد. در واقع بلاک‌ چین، امکان انتقال ارزش را به صورت آنی فراهم کرده است. بلاک‌ چین پنجمین پارادایم محاسباتی انقلابی است که فرصت بی‌نظیر انتقال ارزش از طریق وب را فراهم می‌کند. مواردی مانند مِین‌فریم‌‌ها در دهه‌ 70، کامپیوترهای شخصی در دهه 80، اینترنت در دهه 90 و شبکه‌های اجتماعی در سال‌های آغازین قرن بیست‌ و یکم انقلاب‌های پیشین این حوزه را رقم زده‌اند.

به بیانی دیگر بلاک چین یک نوآوری جالب در ثبت و توزیع اطلاعات است که ما را از یک طرف قابل اعتماد برای تسهیل روابط دیجیتالی، بی‌نیاز می‌کند. با این حال، فن‍اوری بلاک چین با همه شایستگی‌هایش، به خودی خود یک فناوری جدید نیست؛ بلکه ترکیبی از تکنولوژی‌های اینترنت، رمزنگاری کلید خصوصی و یک پروتکل ایجاد انگیزه برای کار است که به روش جدیدی با یکدیگر فعالیت می‌کنند. نکته مهم اینجاست که این فناوری بیت کوین را بسیار کاربردی ساخته است. نتیجه هماهنگی و ترکیب این تکنولوژی‌ها، ایجاد سیستمی برای تراکنش‌های دیجیتالی است که به شخص ثالث مورد اعتماد برای تایید نیاز ندارد.

رویداد بلاک چین در حوزه فناوری‌های مالی در شیراز

اهمیت بلاک چین باعث شده است که رویدادی با نام رویداد بلاک چین در حوزه فناوری‌های مالی در شیراز برگزار شود که محوریت اصلی آن آشنایی با مفاهیم اولیه بلاک چین، آشنایی با بیت کوین، استخراج ارزهای رمزنگاری شده و پنل تخصصی در مورد خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده است. این رویداد مسلما برای اساتید و دانشجویان رشته‌های مالی و اقتصاد و علاقه‌مندان به حوزه ارزهای رمزنگاری شده خالی از لطف نیست.

رویداد بلاک چین این بار در شیراز و با همکاری مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز و انجمن بلاک چین ایران برگزار می‌شود که پیمنت اکسپرس، دریاپ و جامعه کسب و کار شیراز حامیان این رویداد هستند.

زمان و مکان برگزاری رویداد بلاک چین

رویداد بلاک چین در حوزه فناوری‌های مالی در تاریخ 30 آذرماه 96 از ساعت 14 تا 17 در سالن دکتر مصطفوی ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز واقع در بلوار جمهوری برگزار می‌گردد.

از طریق این لینک می‌توانید برای ثبت نام در این رویداد اقدام کنید.

گزارش رویداد بلاک چین در حوزه فناوری‌های مالی را از این لینک بخوانید.

 برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: فیسیت

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید