مدیرعامل اپل سال گذشته به درآمد 102 میلیون دلاری دست یافته است!

   
نام نویسنده:
 جمعه 8 دی 96 ساعت: 23:59:00

درآمد 102 میلیون دلاری مدیر عامل اپل 

غول‌های فناوری به مدیران شایسته‌ای برای هدایت سکان آن‌ها احتیاج دارند. البته این سکان‌دارها محض رضای خدا کار نمی‌کنند که هیچ، بلکه درآمد آن‌ها گاهی اوقات از سرانه درآمد خالص برخی کشورهای کوچک هم بیشتر می‌شود. به عنوان مثال شاید جالب باشد که بدانید، مدیرعامل شرکت اپل، تیم کوک، سال گذشته درمجموع 102 میلیون دلار درآمد داشته است.

شرکت اپل که به عنوان ارزشمند‌ترین برند جهان هم شناخته می‌شود، هزینه‌های سرسام‌آوری را هرساله در جهت بازاریابی و ایجاد فروشگاه‌های فیزیکی جدید صرف می‌کند. فارغ از این هزینه‌های رایج، مدیران این شرکت هم حقوق و دستمزدهای نجومی دریافت می‌کنند.

البته توجه داشته باشید که حقوق‌های نجومی این شرکت با شیوه پرداخت حقوق‌های نجومی مدیران در کشور ما به کلی تفاوت داشته و در اپل هیچ‌گونه اختلاس، زدو بند و یا غیب شدن دکلی رخ نمی‌دهد و تیم کوک هم بر اساس پاداش‌های دریافتی بابت هدایت صحیح و عملکرد مناسبش در رابطه با دستیابی به درآمد سالانه شرکت متبوعش، به این حقوق دست یافته است. حقوق دریافتی تیم‌ کوک معادل 3.06 میلیون دلار به‌علاوه 9.33 میلیون دلار پاداش بوده است. همچنین ارزش سهام او 89.2 میلیون دلار برآورد شده که مجموعاً برابر با 102 میلیون دلار می‌شود.

در جلسه پایان سال هیئت مدیره اپل، علاوه بر مشخص شدن دریافتی کارمندان، در گزارش اختصاصی اپل آمده که به نظر اعضای هیئت مدیره این کمپانی، تیم کوک حالا باید برای تمام سفرهای شخصی یا تجاری از هواپیمای شخصی استفاده کند. اپل این سیاست را در سال 2017 به کار گرفته است و دلیل آن حفاظت و افزایش بهره‌وری با توجه به نقش واضح تیم کوک به عنوان مدیرعامل ذکر شده است.

مدیران اجرایی ارشد اپل که شامل لوکا ماستری، آنجلا آرندتس، جانی سریی، دن ریچو و بروس سیول می‌شود، همگی پاداشی بالاتر از 3 میلیون دلار دریافت کرده‌اند که با احتساب ارزش سهام و حقوق، هرکدام حدود 24.2 میلیون دلار درآمد داشته‌اند. در سال مالی 2017، اپل موفق شده رکورد درآمد 229.2 میلیارد دلاری را ثبت کند و فراتر از چشم انداز 225.2 میلیارد دلاری این شرکت برای سال جاری بوده است. سود عملیاتی شرکت نیز در سال 2017 به 61.3 میلیارد دلار رسیده که پیشرفت چشمگیری نسبت به 57.9 میلیارد دلار سال گذشته محسوب می‌شود.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: فیسیت، چهره و اخبار فناوری اطلاعات

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید