اینتل : بیش از 800 طرح برای کامپیوتر سیار مبتنی بر " Skylake" در راه است.

   
نام نویسنده:
 شنبه 28 شهریور 94 ساعت: 05:13:32

شرکت اینتل بسیار تلاش کرده است که واحدهایپردازندهمرکزی" Skylake" خود رابه رقیب خوبی در این بازار تبدیل کند. این شرکت همچنین صف بزرگی از این CPU ها را برای انواع کامپیوترهای سیار ساخته است و قصد دارد در آینده آن ها را گسترش بیشتری دهد. طبق گفته اینتل، بیش از 800 مدل متفاوت کامپیوترهای سیار با میکروپردازنده " Skylake" به بازار می آید.
خانواده  پردازنده های " Skylake" شامل سری Core-i، سری Core-M و دیگر تراشه ها برای ایستگاه های کاری متحرک ، نت بوک های بازی با کارایی بالا، لپ تاپ ها، نت بوک های خیلی نازک، سیستم های ترکیبی دو در یک و همچنین تبلت های مدل بالا می شود. در حال حاظر خانواده CPU های " Skylake" برای دستگاه های قابل حمل در 40 مدل  موجود می باشد، و این تعداد در ماه های آینده به 48 مدل و یا بیشتر می رسد.

intel presentation skylake
بر اساس اینتل، پردازنده های میکرو جدید مبتنی بر معماری میکرو " Skylake" در مقایسه با نسل قبلی CPU های " Broadwell" 10 تا 20 درصد عملکرد بالاتری دارد. در پردازنده های میکرو جدید ، هسته گرافیکی نسل نهم اینتل ،ارتقا در معماری و همچنین واحد های عملیاتی با هم ترکیب شده اند ، در نتیجه این پردازنده ها در برنامه های با گرافیک فشرده تا 40 درصد عملکرد بالاتری خواهد داشت. کم مصرف بودن آن نیز باعث می شود که در دستگاه های سیار طول عمر باتری بسیار بیشتر باشد.
ترکیب عملکرد بهتر، کارایی بهتر، بهبود در عملکرد و کم مصرف بودن به سازندگان کامپیوتر کمک می کند تا تعداد بیشتری از طرح های خلاقانه برای کاربران با نیازهای مختلفطراحی کنند. به بیان دیگر، بیش از 800 طرح به این معنی است که تعداد بسیار بالایی از سازندگان کامپیوتر تا 12 ماه آینده طرح های جدیدی ارائه خواهند داد. این گسترش همچنین شامل اضافه شدن کامپیوتر های ترکیبی دو در یک است، دستگاهی که اینتل بسیار به آن امید دارد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید