GoPro از بازار ساخت پهپاد خارج شد

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 19 دی 96 ساعت: 10:00:00

شرکت GoPro به صورت رسمی اعلام کرد که پهپاد Karma آخرین دستگاه پرنده‌ی این شرکت خواهد بود و این شرکت دیگر پهپاد نخواهد ساخت و قصد دارد دوباره تمرکز خود را روی ساخت دوربین‌های اکشن بگذارد. 
به گفته‌ی GoPro  «درحالی که پهپاد Karma در سال 2017 دومین محصول پرفروش در بین محصولات مشابه شد اما بازار محصولات هوایی زیادی رقابتی است.» درضمن دولت‌های امریکایی و اروپایی سعی در کاهش میزان مصرف این محصولات دارند. 
به بیان دیگر فروش پهپاد کار سختی است چرا که مشتریان بسیار کمی دارد و دولت‌ها نیز خیلی با چنین تکنولوژی در دست مردم عادی موافق نیستند. GoPro می‌گوید که پس از Karma پهپاد جدیدی تولید نخواهد کرد اما برای مشتریانی که محصولات این شرکت را خریداری کرده‌اند پشتیبانی و خدمات جانبی ارائه خواهد داد. 
زمانی که Karma در سال 2016 منتشر شد امید می‌رفت که فروش بسیار بالایی داشته باشد چرا که پهپاد بسیار خوبی بود اما مشکلات سخت افزاری روی فروش آن اثر گذاشت و باعث شد که GoPro که یک تولید کننده‌ی بسیار بزرگ در بازار پهپاد بود خود را کنار بکشد. 
همچنین شرکت GoPro به صورت رسمی اعلام کرد که چندصد نفر از کارمندانش را اخراج خواهد کرد. 
شرکت GoPro گفته که درخواست‌ها برای دوربین‌های Hero5 Black و مدل قوی‌تر Hero6 Black خوب بوده است اما به سرمایه گذاران هشدار داد که امسال کمتر از حدی که انتظار می‌رفت درآمد داشته است. 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

 

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • ASHKAN FOLADI
    2018-01-13 22:45:43

    واقعا حیف شد که ساخت پهباد توسط این شرکت خاتمه یافت و به سمت ساخت دوربین های اکشن رفت امیدوارم دوباره بتونن با درآمد خوب به تولید مجدد پهبادهایشان بازگردند....

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید