چگونه روی مک کلیک وسط کنیم؟

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 2 بهمن 96 ساعت: 10:00:00

همه‌ی سیستم عامل‌ها خصوصیات خاص خود را دارند و مک نیز از این قاعده مستثنی نیست. در بعضی زمینه‌ها این پلتفرم عالی است اما در بعضی دیگر از رقیبانش عقب می‌ماند. برای مثال پد لمسی موس را در نظر بگیرید. از نظر سخت افزار پد لمسی مک بی نظیر است. اما از نظر شخصی سازی بسیار ضعیف عمل می‌کند. 
تنظیم کلیک راست روی سیستم عامل مک کار ساده‌ای است اما درمورد کلیک وسط اوضاع جور دیگری است و شما باید از نرم افزار شخص ثالث استفاده کنید. در این مقاله ما به شما می‌گوییم که چگونه کلیک وسط را روی سیستم عامل مک خود تنظیم کنید. 

 

چگونه کلیک وسط را روی مک فعال کنیم؟ 


اگر قصد دارید کلیک وسط را با سه انگشت روی پدلمسی مک فعال کنید باید ابتدا MiddleClick را دانلود کنید. فقط کافی است که این اپلیکیشن را به رایگان دریافت کنید. فایل را Unzip کرده و آن را به پوشه‌ی اپلیکیشن‌های خود منتقل کنید. 
پیش از باز کردن اپلیکیشن باید حالت Look Up مک خود را غیرفعال کنید. به System Preferences > Trackpad رفته و روی تب Point and Click کلیک کنید. 
ورودی Look up & data detectors را تعیین کرده تیک گزینه‌ی مجاور آن را بردارید. 

مک


سپس به پوشه‌ی Applications بازگشته اپلیکیشن MiddleClick را باز کنید. وقتی که آیکون اپلیکیشن را در نوار منو دیدید یعنی اپلیکیشن شما در حال اجرا شدن است. 
درنهایت کافی است MiddleClick را اجرا کنید. به System Preferences > Users and Groups بروید. نام کاربری خود را هایلایت کرده  روی تب Login items کلیک کنید. روی آیکون + ضربه زده و MiddleClick را از لیست اپلیکیشن‌ها انتخاب کنید. 

مک

 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • ali
    2018-01-23 17:30:32

    چگونه مک بخریم ؟ اینو اموزش بدین

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید