عرضه ی هم زمان بازی halo 5 و Elite کنترلر جدید ایکس باکس

   
نام نویسنده:
 جمعه 27 شهریور 94 ساعت: 22:28:30

هیلو نام یک سری بازی ویدئویی در سبک علمی-تخیلی و تیراندازی اول شخص بوده که توسط شرکت بانجی ساخته می ‌شد و هم اکنون به وسیله صنایع 343 ساخته می‌شود، و توسط استودیو مایکروسافت در 15 نوامبر 2001 با عرضه هیلو: نبرد تکامل، وارد عرصه رقابت، در بازارهای بازی‌های رایانه ‌ای شد. مضمون بازی، پیرامون نبرد های انسان‌ ها در خارج از محدوده زمین و در قرن 26 می‌باشد.

ورژن جدید این بازی Halo 5: Guardians (هیلو 5: نگهبانان) است که طور انحصاری برای کنسول ایکس ‌باکس وان منتشر می شود.هم زمان با انتشار این بازی مایکروسافت کنترلرهای جدید برای ایکس باکس وان با تم بازی هیلو 5 عرضه خواهد کرد که طراحی آن بر اساس شخصیت های Elite بازی هیلو است.در توضیح Elite برای کسانی که در مورد آن اطلاعاتی ندارند باید گفت، الیت ها که نام دیگر آن ها sangheili می باشد و در بین کاوننت با این اسم خطاب می شوند.کاوننت ها اجتماعی از نژادهای مختلف هستند که برای رسیدن به هدف خاصی با هم متحد شده اند.این اتحاد اعتقادات مذهبی محکمی دارند و در عین حال نژاد باستانی فوررانر را پرستش میکنند. تاکتیک الیت ها در نبرد و هوشیاری مثال زدنیشان باعث شده کشتن یک الیت در میدان نبرد به یکی از افتخار آمیز ترین حرکات بازیکنان تبدیل شود.

ayaz16

مطمئنا ادغام انتشار و عرضه ی این دو محصول از طرف مایکروسافت تصادفی نیست و مایکروسافت می خواهد از این طریق شوکی عظیم به بازار گیم وارد کند.در واقع این اقدام مایکروسافت و صنایع 343 یک ترفند تجاری است ه به طور حتم آن ها را به هدفشان می رساند و باعث رشد صنعت دنیای بازی ها و ترند شدن مایکروسافت در این زمینه می شود.

مایکروسافت در رویداد بزرگ E3 که در اواخر خرداد ماه گذشته برگزار شد از این کنترلرها رونمایی کرد و آن را کنترلری برای نخبگان بازی نامید.ویژگی های این کنترلرها در زمان رونمایی تا حدی مشخص شده است و نسبت به نمونه های پیشین طراحی مهیج تر و امکانات بهتری دارد مانند قابلیت شخصی سازی thumbstick و D-pad همچنین شلیک سریع‌ تر با استفاده از Hair Trigger Lock.این کنترلر با ویندوز 10 سازگار است همچنین کاربران هدست های واقعیت مجازی هولولنز هم می توانند از این بازی تجربه ی هیجان انگیزی داشته باشند زیرا یان بازی با هولولنز هم سازگار است.

برای آشنایی بیش تر با فضای بازی هیلو 5 می توانید از طریق این لینک به سایت تخصصی پردیس گیم مراجع کنید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید