ویژگی Intelligent Scan، برگ برنده گلکسی اس 9 در برابر آیفون 10

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 9 بهمن 96 ساعت: 23:51:00

چند سالی است که شرکت‌های سخت‌افزاری به تعبیه سنسورهایی برای استفاده از روش‌های بیومتریک برای افزایش امنیت گوشی‌های هوشمندشان روی آورده‌اند. سامسونگ نیز به‌عنوان یکی از پیشروان این عرصه، در نظر دارد پرچم‌دار بعدی خود به سیستمی تحت عنوان Intelligent Scan تجهیز کند که برگ برنده‌ای در مقابل Face ID محسوب می‌شود.

اگر دارنده یکی از گوشی‌های سری گلکسی اس 8 یا گلکسی نوت 8 بوده باشید، بدون شک در جریان هستید که در این محصولات به طور لحظه‌ای تنها می‌توان یکی از روش‌های تشخیص چهره یا تشخیص قرنیه چشم را فعال کرد. یکی از نقاط ضعف سیستم تشخیص چهره مذکور، عملکرد ضعیف در شرایط کم نور می‌باشد، از این کاربران مجبور هستند روش دیگری را برای باز کردن قفل نمایشگر انتخاب کنند. حال سامسونگ روشی را ابداع کرده که هر دو سنسور مذکور به طور پیش‌فرض فعال هستند.

بنا بر گزارش وب‌سایت XDA، این اطلاعات از طریق کالبدشکافی اپلیکیشن مربوط به یکی از نسخه‌های آزمایشی عرضه نشده از اندروید اوریو به دست آمده و کدی با نام Intelligent Scan را نشان می‌دهند. پیش‌تر از اسکنر عنبیه چشم در مدل‌های قبلی سری گلکسی اس هم استفاده شده بود، اما اضافه شدن سیستم تشخیص چهره به آن، علاوه بر افزایش امنیت، نتیجه‌ای بهتر از Face ID را نیز به همراه خواهد داشت. بر اساس طرح شماتیک ارائه شده از Intelligent Scan، کماکان شاهد به‌کارگیری از دو سنسور تشخیص چهره و تشخیص قرنیه در اس 9 خواهیم بود، بااین‌حال هر دو ویژگی در آن واحد فعال هستند و بسته به شرایط نوری، هرکدام که تشخیص داده شوند عملیات احراز هویت را انجام خواهند داد.

علاوه بر این روز گذشته نیز خبری مبنی بر احتمال استفاده از روش احراز هویت با استفاده از جریان خون در اس 9 منتشر گردید که طبق این الگو سیستم هدایت الکتریکی قلب تقریباً هیچ کس مشابه نیست. در نتیجه گوشی و یا ساعت هوشمند می‌تواند صاحب دستگاه را شناسایی کرده و قفل آن را بدون نیاز به کد پین و یا روش‌های دیگر احراز هویت باز کند.
یکی از موارد استفاده از این الگو، تکنولوژی‌های پوشیدنی مثل the Galaxy Gear S3 است. اگر یک دستگاه بتواند الگوی جریان خود شما را بدون نیاز به بلند کردن حتی یک انگشت تشخیص دهد تایید پرداخت‌های آنلاین و دسترسی به حساب‌های کاربری بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد. تکنولوژی در حال توسعه‌ به سمت معیارهای بیومتریک برای تشخیص هویت به جای کد پین و رمز است. ما تا به حال شاهد اسکنر چشم، اثر انگشت و صورت برای باز کردن قفل گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم.

در سوی دیگر علاوه بر ویژگی‌های مذکور، سنسور اثر انگشت هم در گلکسی اس 9 تعبیه شده که این گوشی را به پکیجی از روش‌های امنیتی تبدیل می‌کند. از آنجا که آیفون 10 تنها دارای ویژگی تشخیص چهره Face ID می‌باشد، به نظر می‌رسد که سامسونگ خواهد توانست لااقل در برهه فعلی اپل را شکست دهد.

لازم به یادآوریست که سیستم تشخیص چهره آیفون ایکس موسوم به فیس آی‌دی، از یک دوربین با تشخیص عمق واقعی بهره می‌برد و تعداد زیادی فنّاوری در‌ قطعه‌ بسیار کوچک مربوط به این ویژگی که در بالای نمایشگر گوشی آيفون 10 تعبیه شده وجود دارد. سیستم مورد بحث شامل یک دوربین جلویی معمولی، یک دوربین مادون قرمز، یک دات پروژکتور، یک چراغ، سنسور فاصله‌سنج و یک حسگر سنجش نور محیط می‌شود. هر زمانی که کاربر به صفحه‌ی گوشی خود نگاه کند، چراغ مخصوص، عملیات تشخیص چهره را انجام خواهد داد. سپس دوربین مادون قرمز، یک تصویر مادون قرمز از چهره‌ی کاربر ثبت و دات پروژکتور با استفاده از 30 هزار نقطه‌ی مادون قرمز یک الگوی نقطه‌ای ایجاد می‌کند.

 برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید