تلگرام X، نسخه جدیدی از تلگرام رسما معرفی شد

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 12 بهمن 96 ساعت: 15:00:00

تلگرام X رونمایی شد

ساعاتی پیش تیم تلگرام به صورت رسمی نسخه جدیدی از تلگرام را با نام تلگرام X برای سیستم عامل اندروید معرفی کردند. تلگرام X با ظاهری جذاب‌تر و کاربر پسندتر، سرعتی بالاتر و کیفیتی بهتر در انیمیشن‌ها نسبت به نسخه اصلی تلگرام رونمایی شده است و دومین اپلیکیشن رسمی این کمپانی است که از دو سال پیش در حال کار روی آن بوده‌اند.

براساس ادعاهای این کمپانی، تلگرام X اپلیکیشنی مبتنی بر TDLib است که تمرکز اصلی آن بر بهبود کیفیت انیمیشن و روان‌تر شدن آن‌ها بوده است، ضمن اینکه نسبت به نسخه اصلی تلگرام مصرف باتری بهینه‌تری دارد. این نسخه جدید تلگرام با چندین تفاوت ظاهری عرضه شده است که در ادامه هر یک از این ویژگی‌ها را بررسی می‌کنیم.

حذف کادر: Bubble Free mode

در تلگرام X، کارد دور پیام‌ها و تصاویر حذف شده است. بنابراین فضای بیشتری برای متن یا عکس در دسترس است و عکس‌ها به صورت تمام صفحه، نمایش داده می‌شوند.

حذف کادر: Bubble Free mode

حذف کادر: Bubble Free mode

پیش نمایش سریع

در تلگرام X می‌توانید روی چت‌ها ضربه زده و انگشت خود را نگه دارید، سپس بدون نیاز به باز کردن آن چت، پیام‌ها برای شما نمایش داده می‌شوند. از این قابلیت در هر قسمتی از پیام‌رسان، مانند منو اشتراک گذاری و یا فوروارد می‌توانید استفاده کنید.

Swiping action

به نسخه جدید تلگرام قابلیت Swiping action اضافه شده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید با کشیدن انگشت خود به سمت چپ یا راست در منو اصلی، بین تماس‌ها و چت‌ها جابه‌جا شوید. ضمن اینکه با کشیدن انگشت خود روی هر پیامی به سمت راست منو فوروارد برای شما باز می‌شود!

قابلیت Swiping action در تلگرام X

قابلیت Swiping action در تلگرام X

بازطراحی موزیک پلیر و منوی attach

نسخه تلگرام X همراه با باز طراحی منو پیوست (attach) و موزیک پلیر عرضه شده است. تغییراتی که در این باز طراحی صورت گرفته است باعث روان‌تر شدن کار شده است. برای مثال تمام فایل‌های به اشتراک گذاشته شده در پروفایل‌ها، به صورت مجزا دسته‌بندی شده‌اند و تنها با کشیدن انگشت می‌توان بین انواع دسته‌بندی فایل‌ها جا‌به‌جا شد.

پخش شناور ویدیو

ویژگی جذاب دیگر در تلگرام X، امکان نمایش شناور ویدیوها در برنامه است. اگر با پیام‌های صوتی کار کرده باشید حتما می‌دانید که این پیام‌ها می‌توانند به صورت شناور به پخش شدن خود ادامه دهند تا هم‌زمان با تماشای آن‌ها امکان خارج شدن از چت و گشت زدن در برنامه نیز وجود داشته باشد. در این نسخه این ویژگی برای ویدیوها نیز در دسترس قرار گرفته است.

امکان جایگزینی TelegramX با نسخه اصلی تلگرام

تلگرام درباره عرضه نسخه جدید برنامه خود، تلگرام X چنین گفته است که طی این سال‌ها قابلیت‌هایی نوآورانه زیادی را به تلگرام اضافه کرده‌اند اما سایر پیام‌رسان‌های دیگر هم این قابلیت‌ها را در برنامه‌های خود اعمال کردند و از آنجایی که روح پیشرفت در رقابت است این بار تلگرام رقابت را دورنی کرده است، رقابت با خود!

تلگرام اعلام کرده است که ممکن است در آینده، تلگرام X جایگزین نسخه اصلی تلگرام شود اما این موضوع تنها در حد یک احتمال است.

با TDLib تلگرام، تلگرام شخصی خود را بسازید

نسخه TDLib برنامه تلگرام (Telegram Database Library) هم عرضه شده است. این ابزار به توسعه‌دهندگان برنامه‌ها امکان می‌دهد تا بنا به نیاز خود برنامه تلگرام را شخصی‌سازی کنند.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: تلگرام

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • Davood
    2018-02-04 22:28:42

    واقعا تلگرام هر روز داره بهتر می شه به نظر من همین فرمونو ادامه بده هیچ پیام رسانی به گرد پاشم نمی رسه :)

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید