نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

   
نام نویسنده:
 جمعه 13 بهمن 96 ساعت: 21:00:00

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

شاید شما هم بارها و بارها با مشکل وصل نشدن به اینترنت مواجه شده باشید، مشکلی که با علامت No Connection نمایش داده می‌شود. راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به این لینک از آن‌ها مطلع شوید اما اگر این روش‌ها کارساز نبودند، به واسطه قابلیتی در ویندوز 10 و به عنوان آخرین راه‌حل به راحتی می‌توانید تنظیمات شبکه را ریست کرده و مشکلات آن را حل کنید.

نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

برای ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 باید مراحل زیر را طی کنید:

1- ابتدا وارد برنامه Setting شوید. (با فشردن همزمان دکمه‌های ویندوز و I می‌توانید به سرعت به این برنامه دسترسی داشته باشید.)

2- وارد بخش Network & internet شده و سپس به قسمت Status بروید.

3- به پایین صفحه بروید تا لینک network reset برای شما نمایان شده و روی آن کلیک کنید.

4- حالا یک هشدار برای شما نمایش داده می‌شود که می‌گوید "ریست کردن تنظیمات شبکه باعث می‌شود همه کارت‌های شبکه حذف شده و دوباره نصب شوند و همه تنظیمات دیگر شبکه به حالت اول و کارخانه بازگردد." ضمنا بعد از ریست کردن تنظیمات شبکه باید دوباره VPNهای خود را از ابتدا نصب کنید.

5- حالا روی دکمه reset now کلیک کنید تا ریست کردن تنظیمات شبکه شروع شود.

نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

6- هنگامی که سیستم خود را ری استارت کنید، مشکلات شبکه شما حل خواهد شد.

این نکته را در نظر بگیرید که ابتدا تمام راه‌حل‌های ممکن را امتحان کنید و به عنوان آخرین راه‌حل به سراغ ریست کردن تنظیمات شبکه بروید. با این حال اگر متوجه نشدید که مشکل شبکه از کجاست و یا اینکه زمان کافی برای پیدا کردن راه‌حل مشکل نداشتید، ریست کردن تنظیمات شبکه سریع‌ترین راه‌حل ممکن است.

در آخر باید بگوییم که اگر روی چندین دستگاه با یک مشکل اینترنت مواجه شدید، به احتمال قوی مشکل از تجهیزات شبکه، مثلا مودم روتر شماست نه دستگاه‌هایی که به آن وصل شده‌اند. بنابراین در چنین شرایطی ریست کردن تنظیمات شبکه کارساز نخواهد بود.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.  

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید