آژور، توزیع لینوکس ایجاد شده توسط مایکروسافت

   
نام نویسنده:
 شنبه 28 شهریور 94 ساعت: 06:13:35


کامالا سوبرامانیان، طراح اصلی ردموند برای شبکه آژور، نوشته است که: "در مایکروسافت، اعتقاد داریم که سکوهای سخت افزاری بسیار عالی در بازار، با رقابت سالم بین فروشندگان وجود دارد که باعث به وجود آمدن خلاقیت و نوآوری می شود، سرعت را بالا می برد و قیمت را کاهش می دهد."
"آنچه که برای رایانش ابری و شبکه های اقتصادی چالش برانگیز است، یکپارچه کردن نرم افزارهای مختلف برای اجرا بر روی هر نوع مختلفی از سوئیچ ها در پلت فرم مدیریت شبکه های مبتنی بر رایانش ابری می باشد. در حالت ایده آل، ما مزایای ویژگی های پیاده سازی شده را دوست داریم و خطاها و عیوب آنها را برطرف می کنیم، تا زمانی که به ابتکاری جدیدتر در زمینه سخت افزار سوئیچ برسیم."
ولی به نظر می رسد که ردموند نتوانسته است کد SDN را برای احتیاجات خاص خود، پیدا کند، همانطور که می گوید، ACS، بر روی توسعه ویژگی ها بر پایه اولویت های مایکروسافت، تمرکز می کند و به ما اجازه می دهد تا رفع عیوب، تعمیر، و تست خطاهای نرم افزاری را سرعت بخشیم. نیز انعطاف پذیری در کاهش مقیاس نرم افزارها و توسعه ویژگی های مورد نیاز برای دیتاسنترها و احتیاجات شبکه ای را امکانپذیر می سازد."
ACS برای استفاده از واسط انتزاعی سوئیچ ها (SAI) طراحی شده است که یک پروژه محاسبات باز OpenCompute است که واسطی را برای برنامه نویسی ASCI در داخل دستگاه های شبکه ارائه می دهد.
در یادداشت مایکروسافت در مورد ACS کمی در مورد ویژگی های آن گفته شده است ولی توضیحی در مورد ارتباط بین مایکروسافت و لینوکس داده نشده است. شاید پیچیدگی دنیای سوئیچ ها دلیلی بر این کار باشد: ردموند گفته است ACS را در سراسر جهان  با چهار فروشنده، ملانوکس، برودکام، کاویم و نرم افزار سوئیچ بیرفوت، شش پیاده سازی از SAI یعنی برودکام، دل، ملانوکس، کاویم، بیرفوت و متاسوئیچ و سه شرکت مایکروسافت، دل و متاسوئیچ، نشان داده است.
سابرامانیام در پایان مطلب خود نوشته است: "ما در مورد ACS به صورت عمومی صحبت می کنیم، زیرا اعتقاد داریم که جدا شدن نرم افزار سوئیچ از سخت افزار آن ادامه خواهد یافت تا به یک تمایل گسترش پذیر در صنعت شبکه تبدیل شود و ما مایلیم تا تجربیاتمان را در این سفر با دیگران به اشتراک بگذاریم."
این تجربیات واضحا شامل لینوکس می شود که راهی به SDN است، نه ویندوز.
ساتیا نادلا، مدیرعامل فعلی مایکروسافت، فردی بسیار متفاوت است که از استفاده از هر تکنولوژی برای انجام دادن کار خود، هیچ ابایی ندارد. ولی آیا واقعا مایکروسافت در حال ساخت یک لینوکس است؟!

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید