از کجا بفهمیم سرعت آیفون ما پایین است؟

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 18 بهمن 96 ساعت: 18:00:00

در هفته‌ی گذشته اپل اعلام کرد که به صورت عمدی سرعت مدل‌های قدیمی آیفون را پایین آورده بود. اپل این اقدام خود را تایید کرد و گفت که این کار را برای جلوگیری از خاموش شدن گوشی‌هایی کرده که باتری‌های قدیمی دارند و نه مجبور کردن کاربران به ارتقای گوشی‌هایشان. 

البته تعویض باتری آیفون کاری بسیار دشوار است چرا که آیفون گوشی‌های خود را با باتری‌های قابل تعویض درست نمی‌کند، اما امکان این کار وجود دارد. 

 

از کجا بفهمیم سرعت آیفون ما پایین است؟

آیفون

 

درحالی که اپلیکیشن‌های خریدنی مثل GeekBench و CPU DasherX وجود دارند که به شما می‌گویند سرعت آیفون شما به چه صورت است یک وب‌سایت به رایگان این کار را برای شما انجام می‌دهد. 

روی گوشی خود به وب‌سایت SlowApple سر بزنید و یک تست را انجام دهید تا بفهمید که سرعت آیفون شما چقدر پایین است. اگر گوشی شما در حالت Low Power قرار دارد پیش از انجام تست آن را خاموش کنید. 

دکمه Go را فشار دهید. اگر گوشی شما توانست در کمتر از هشت ثانیه تست را انجام دهد شما یکی از معدود افراد خوش شانس با گوشی بدون مشکل هستید. هر زمانی بیشتر از 8 ثانیه نشان می‌دهد که سرعت گوشی شما پایین است. 

شما همچنین می‌توانید برای شماهده‌ی وضعیت باتری آیفون خود به Settings > Battery بروید. اگر باتری شما مشکلی داشته باشد این پیام را مشاهده می‌کنید: « Your iPhone battery may need to be serviced.» 

اگر سرعت گوشی شما پایین است می‌توانید باتری گوشی خود را عوض کنید. درحالی که شرکت اپل به هرکس که بخواهد باتری آیفون خود را عوض کند تخفیف می‌دهد این تخفیف شامل کشور ایران نمی‌شود و شما باید راه‌های دیگری را برای تعویض باتری خود بیابید. 

کاربران آیفونی که مدل‌های زیر را دارند می‌توانند باتری گوشی خود را تعویض کنند: 

• آیفون اس ای 

• آیفون6، آیفون 6 پلاس

• آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس

• آیفون 7، آیفون 7 پلاس

• آیفون 8، آیفون 8 پلاس

• آیفون ایکس 

 برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • Reza
  2018-02-20 01:56:58

  در اصل متوجه خرابی یا نقص باتری گوشی هایش در سری 6s و 7 و 8 شده ولی می خواهد آن را ماست مالی کند

  پاسخ دادن
 • مارال رضایی
  2018-02-09 11:07:41

  makeusepf منبع معتبری هستش و در زمینه‌ی امنیت خیلی دقیق عمل می‌کنه. در نتیجه وقتی که سایتی رو معرفی می‌کنه می‌تونیم مطمئن باشیم که از قبل امنیت اون سایت چک شده.

  پاسخ دادن
 • اصغر
  2018-02-08 18:29:59

  خب از کجا بفهمیم که این ادرس امن هست و فقط تست انجام میده؟؟

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید