اینترنت با سرعت 20 مگابیت برای 80 درصد خانوارهای ایرانی فراهم می‌شود

   
نام نویسنده:
 شنبه 28 بهمن 96 ساعت: 17:00:00

این روزها اینترنت به بخشی جدایی‌ناپذیر در زندگی بسیاری از ما تبدیل شده است تا جایی که بدون آن نمی‌توانیم بسیاری از کارهای روزمره خود را انجام بدهیم. با این هنوز سرعت اینترنت در کشور پایین است. اما حالا به نظر می‌رسد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در نظر دارد به صورت جدی تحولی در این زمینه ایجاد کند.

همان‌طور که اطلاع دارید برنامه ششم خود را موظف ساخته است که بازار ICT را 2.5 برابر کند. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به همین موضوع گفته است که:

برای رسیدن به این هدف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی باید بسترهای لازم به‌ویژه در حوزه سرویس‌های ثابت را فراهم کند. در این زمینه از یک سو نمی‌توان صرفاً بر حوزه سرویس‌های سیار اتکا کرد، از سوی دیگر در حوزه دسترسی و زیرساخت‌های ثابت پتانسیلی در بخش وجود دارد که باید از آن استفاده شود و دسترسی 80 درصد خانوارها به اینترنت با سرعت 20 مگابیت بر ثانیه در پایان برنامه ششم با تکیه بر این ظرفیت قابل تحقق است.

معاون وزیر ارتباطات معتقد است اقتصاد دیجیتالی یکی از مهم‌ترین موضوعات حوزه ICT است و در این مورد گفته است:

اقتصاد دیجیتال آینده حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را شکل می‌دهد، فناوری‌های جدید و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی متفاوتی را رقم می‌زند و یکی از نهادهایی که مطابق با وظیفه ذاتی با این تغییرات مواجه می‌شود، رگولاتوری است.

متناسب با این تغییرات، رگولاتوری نیز باید در روش‌ها و خط‌مشی‌های پیش رو و تقویت بدنه تخصصی مدیریتی و کارشناسی بازنگری لازم را انجام دهد.

 برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • رضا
  2018-08-24 15:37:24

  با سلاممشکل اینترنت ایران برای پهنای باند نیست فقط برای شبکه زیرساخت هست سخت افزار های مخابرات همگی چینی و آشغال هستند زیر ساخت مخابرات تو شهر ها و استان ها بکلی مشکل داره وگرنه ما پهنای باند کم نداریم 99 درصد اونایی که ADSL+ دارند خطشون نویز داره و نمیدونن همین زیرساخت بد باعث افت کیفیت و افت سرعت میشه

  پاسخ دادن
 • reza
  2018-02-24 12:08:55

  من در اصفهان اینترنت 16 مگابایتی گرفتم ولی خطم بیشتر از 8 رو ساپورت نمی کنه حالا نمی دونی اینا چطوری در باره 20 مگابایت سرعت صحبت می کنند

  پاسخ دادن
 • اصلاح‌طلب (لبیک یا روحانی)
  2018-02-18 23:40:39

  من برای این به حسن روحانی رای دادم تا سرعت بالاببره

  پاسخ دادن
 • sam
  2018-02-18 13:17:27

  اره شما راست میگی! 80 درصد خانوارها!من الان مثلا تو تهران سکونت دارم که بهش میگن پایتخت ولی adsl بالاتر از 2 مگ نتونستم بگیرم چون خط جوابگو نیست بالاتر از این روخیلی وقته که قراره از مخابرات بیان و کیفیت کابل و خط ها رو بهتر کنن ولی هیچی به هیچی. حالا دارن از اینترنت 20 مگ حرف میزننفقط موندم این آمارها رو از کجا در میارن ؟!!

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید