با برنامه ای کم حجم، عمر باتری گوشی‌های اندرویدی خود را دو برابر کنید

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 13 فروردین 97 ساعت: 10:00:00

گوشی‌های هوشمند این روزها در بین مردم سراسر دنیا جایگاه خاصی دارند و تقریباً کمتر کسی را می‌بینید که از گوشی‌های هوشمند استفاده نکند. در حال حاضر گوشی هوشمند جای بسیاری از وسایل مورد نیاز افراد ازجمله دوربین، دفترچه یادداشت، ساعت، کتاب، حتی کامپیوتر و... را گرفته است و به ابزاری همه‌کاره تبدیل شده است. همین مسئله باعث می‌شود که کاربر بخواهد ساعت‌ها از گوشی خود استفاده کند. به همین دلیل طول عمری باتری گوشی یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که هنگام خرید گوشی به آن توجه می‌شود.

حتماً شما هم زمانی را به یاد می‌آورید که باتری گوشی‌های هوشمند به‌راحتی قابل تعویض بود اما در حال حاضر باتری بیشتری گوشی‌ها، قابل جداسازی نیست و مسئله با تعویض باتری حل نمی‌شود. به همین دلیل طول عمر باتری گوشی بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است و از طرف دیگر مراقبت از باتری گوشی هم مهم‌تر شده است.

طول عمر باتری گوشی هوشمند چگونه کاهش می‌یابد

اغلب گوشی‌های هوشمند از باتری لیتیوم یونی بهره می‌برند که به دلیل روش شارژ شدن این باتری‌ها، بعد از تعداد دفعات مشخصی شارژ شدن که معمولاً 100 تا 200 مرتبه است، 10 تا 25 درصد از عمر باتری گوشی کم می‌شود! البته این درصد کاهش طول عمر باتری به کیفیت ساخت آن هم مربوط می‌شود.

بازه مشکل‌ساز شارژ باتری

اگرچه کاهش طول عمر باتری گوشی اجتناب‌ناپذیر است اما همیشه راهی برای بهبود شرایط وجود دارد. درواقع بدترین و آسیب‌زننده‌ترین بازه برای شارژ باتری گوشی هوشمند زمانی است که شارژ باتری از 20 کمتر باشد و یا از 80 بالاتر باشد. بنابراین اگر همیشه سعی کنید شارژ باتری گوشی هوشمند را بین بازه 20 تا 80 درصد نگه دارید باتری گوشی دیرتر خراب می‌شود.

اپلیکیشن اندرویدی برای افزایش عمر باتری گوشی

شاید برای شما هم سخت باشد که دائماً به درصد شارژ باتری توجه کنید یا هنگام کار کردن با گوشی به‌طورکلی این مسئله را فراموش کنید و یا حتی حین شارژ فراموش کنید که وقتی درصد شارژ باتری به 80 رسید، شارژ را قطع کنید. این مسائل کاملاً طبیعی است. اما نگران نباشید، برنامه اندرویدی با نام AccuBattery وجود دارد که به صورت اتوماتیک به شما هشدار می‌دهد که درصد شارژ باتری از 20 درصد کمتر شده و یا اینکه از 80 درصد بیشتر شده است. به این ترتیب همواره شارژ باتری گوشی شما در بازه‌ای امن قرار می‌گیرد و به دنبال این مسئله باتری گوشی اندرویدی، دو برابر دیرتر از حالت معمول خراب می‌شود.

این برنامه را می‌توانید از این لینک دانلود کنید.

برنامه AccuBattery

برنامه AccuBattery

 برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: فیسیت

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • خدیجه زارعپور
  2018-07-30 10:20:14

  سلاملینک دانلود در متن قرار گرفته برای دسترسی راحت‌تر این عبارت رو جستجو کنید " این برنامه را می‌توانید از این لینک دانلود کنید. ""

  پاسخ دادن
 • GENERAL MAMAD
  2018-07-30 02:58:44

  فقط این لینک دانلود ندارن عایا ؟😓

  پاسخ دادن
 • GENERAL MAMAD
  2018-07-30 02:55:51

  بابا ایول دمتون گررم ممنون از سایت خوبتون عالییییی بود 🙌🙌

  پاسخ دادن
 • مهلا ثابت
  2018-04-02 16:39:30

  سلامبه نظرم بهتره چند نفر به تیممون اضافه کنید. خیلی از خبرهارو کار نمیکنید یا خیلی دیرقبلا بهتر بودین و تنوع اخبارتون هم بیشتر بود فکر کنمبه هرحال انتقاد بد نیست.

  پاسخ دادن
  • خدیجه زارعپور
   2018-04-02 16:55:45

   مرسی از پیشنهاد شما دوست عزیز مسلما انتقاد بد نیست بلکه برای ما جای افتخار هم داره که کاربران پیگیری همچون شما داریم.

   پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید