چکار کنیم که فایل‌های پوشه‌ی دانلود ویندوز به صورت خودکار حذف شود؟

   
نام نویسنده:
 جمعه 10 فروردین 97 ساعت: 10:00:00

برای بسیاری از ما مرتب بودن کامپیوتر چیزی بسیار مهم است. اما هرچه هم که سعی کنیم مرتب باشیم باز هم نظر کامپیوتر و دانلودهای ما به هم می‌ریزد. نیاز به گردگیری دستگاه دیجیتالی خود دارید؟ خوشبختانه راه‌های زیادی برای مرتب نگاه داشتن کامپیوتر ویندوز10 وجود داد. 

شما می‌توانید نفخ نرم افزاری ویندوز10 را از بین ببرید. می‌توانید منو کلیک راست خود را مرتب کنید و یا حتی نتیجه‌ی جست‌وجوی کامپیوتر و البته دسکتاپ خود را مرتب کنید. 

اگر به دنبال یک راه راحت هستید با استفاده از تنظیمات ویندوز10 می‌توانید از شر فایل‌های موقتی راحت شده و پوشه‌ی دانلودهای خود را مرتب کنید. 

 

چگونه فایل‌های قدیمی را در پوشه‌ی دانلود به صورت خودکار حذف کنیم؟

windows10

 

1- به Settings > System > Storage بروید. 

2- قابلیت Storage Sense را فعال کنید. 

3- روی Change how we free up space کلیک کنید. 

4- گزینه‌ی Delete files in my Downloads folder that haven’t changed for over 30 days و Delete temporary files that my apps aren’t using. را تیک دار کنید. قابلیت Delete files that have been in the recycle bin for over 30 days را نیز می‌توانید تیک دار کنید. 

یک نکته‌ی مهم: همه‌ی فایل‌ها در پوشه‌ی دانلود پس از سی روز حذف نمی‌شوند. تنها آن‌هایی حذف می‌شوند که به مدت سی روز هیچ تغییری نداشته اند. در نتیجه اگر یک فایل در پوشه دانلود دارید که بدون ایجاد تغییر آن را باز می‌کنید باز هم پس از سی روز حذف خواهد شد. اگر این تنظیمات را در حالت روشن قرار دادید همه‌ی فایل‌هایی را که به آن‌ها نیاز دارید به جایی دیگر منتقل کنید. 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

 

 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید