تلگرام به زودی جای خود را به یک پیام رسان ملی می دهد

   
نام نویسنده:
 شنبه 11 فروردین 97 ساعت: 18:00:00

تصمیم نهایی درباره قطع دسترسی به تلگرام در کشور گرفته شد. تلگرام به زودی جای خود را به یک سامانه پیام رسان ملی خواهد داد.

مدت زیادی از فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام در کشور نمی گذرد که دلیل اصلی آن اغتشاشاتی بود که از سمت این دو شبکه اجتماعی مردم بیشتر برای ادامه فعالیت ترغیب می شدند.
اگرچه بعد از آرام شدن اوضاع، دوباره دسترسی به تلگرام ممکن شد اما مسئله به اینجا ختم نشد و حالا بار دیگر  و به صورت جدی تر مسئله قطع دسترسی به تلگرام مطرح شده است. اگرچه قبلا با استفاده از فیلترشکن امکان دسترسی به تلگرام وجود داشت اما این بار قرار است حتی با فیلترشکن هم نتوان از تلگرام استفاده کرد.

به گزارش مهر، علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد،  در این باره گفت:

این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد. این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است، با توجه به نقش مخربی که تلگرام در بحران های سال گذشته در کشور داشت و هم اینکه ما امروز در فضای مجازی به این توانمندی رسیده ایم که یک سامانه ملی را تعریف کنیم؛ مانند سروش و ظرفیت های دیگر.

وی درباره تعداد کاربران این دو پیام رسان گفت:

ممکن است تعداد مشترکین سروش ۳ میلیون باشد و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون، اما این تعداد سرریز می شوند؛ وقتی تلگرام از مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند.

وی تصریح کرد:

 در رابطه با نگرانی هایی که رسانه های بیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این گونه، به لحاظ بستر سازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای دارد صورت می گیرد.

در آخر بروجردی خاطرنشان کرد:

این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.

به‌روزرسانی ساعت 22:30

اگرچه گفته می شود که بعد از فیلترینگ، دسترسی به تلگرام حتی با فیلتر شکن هم ممکن نیست اما به گزارش اسکان نیوز این سخن صحت ندارد زیرا چنین اتفاقی تنها در صورت قطع کامل اینترنت ممکن است.

به گزارش ایسنا رمضانعلی سبحانی‌فر، رییس کمیته ارتباطات مجلس و نماینده پارلمان در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، گفت که زمان فیلتر تلگرام مشخص نیست و نباید اخباری به جامعه پمپاژ شود که امنیت روانی مردم را مخدوش کند.

 

پیشنهاد فیسیت : کلاه برداری 60 هزار دلاری با سواستفاده از قطعی تلگرام

 

به روز رسانی: 13 فروردین ساعت 15

امروز سردار حسین اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی کشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران درباره طرح فیلترینگ تلگرام گفت:

چیزی که مسلم هست این است که باید این فضا مدیریت شود و از ظرفیتی که هست استفاده شود البته برای تهدیدها، آسیب‌ها و چالش‌هایی که می‌تواند برای مردم و جوانانان داشت باشد باید فکری اندشید.
نظر ما این است که اینترنت ملی را راه‌اندازی کنیم و بستر و زیرساخت‌های لازم را در کشور مهیا کنیم تا آن چیزی که نیاز مردم عزیز هست را هم بتوانیم برآورده کنیم و مراقبت‌های لازم هم صورت بگیرد.
سوال خبرنگار : آیا شما با فیلتر شدن تلگرام موافق هستید و یا مخالف؟
من موافق راه اندازی اینترنت ملی هستم

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • ahmad
  2018-04-19 03:41:47

  اول از همه بهتره شما بیطرف باشید. چون مردم بهتون اعتماد میکنن و مطالب سایتتون رو میخونن.بعدشم مردم به دلخواه رفتن سمت تلگرام. اقای پاول پیام رسان های دیگه رو فیلتر نکرد. که همه سرازیر بشن سمت تلگرام.واقعا چرا باید مهمترین دقدقه و اخبار ما تلگرام باشه. شما به من یه کار بدید خدا شاهده اگه سمت تلگرام برم.و در اخر مردم رو بزارید ازادانه تصمیم بگیرن. یعنی شما بیشتر از مردم میفهمید!!!

  پاسخ دادن
 • Azathoth
  2018-04-06 16:50:31

  خب چون شما نمیری کسی نباید بره؟! همه مجبورا به روش شما و امثال شما زندگی کنن؟!؟

  پاسخ دادن
 • bermuda
  2018-04-05 00:44:14

  متاسفانه در کشور ما اصلاً به خاصیت های خوبی که برنامه تلگرام برای مردم ایجاد کرده هیچ توجهی نمی کنند و فقط و فقط مسائل منفی این برنامه رو مطرح میکننهمین برنامه با داشتن کانال های مختلف در زمینه اطلاعات فنی - پزشکی - اطلاعات عمومی و .... روزانه مخاطبان زیادی را ساپورت میکند.با یک چاقو هم میتوان جراحی کرد و یک نفر را از مرگ نجات داد هم میتوان با آن یک نفر را کشت .با بسته شدن تلگرام متاسفانه خیلی از امکانات کانال ها برای مشاغل مختلف کاملاً از بین خواهد رفت ...واقعاً باعث تاسف است ...

  پاسخ دادن
 • بهمن
  2018-04-02 12:50:21

  کاملا موافقمخود من اصلا تاحالا نرفتم تو اینستا

  پاسخ دادن
 • گرت
  2018-04-02 01:13:32

  بجای تلگرام ، اینستا رو فیلتر کنید ، یه عده مریض جنسی و عقده ای سیاسی تبدیل به کثافت خونه کردن

  پاسخ دادن
 • سید
  2018-04-01 22:34:53

  در طول تاریخ همیشه مبازره با مردم موجب سقوط حکومت‌ها شدهفیلتر کنیدولی بدونیدمردم حتی اگر هم از تلگرام استفاده نکنند ، هیچوقت راضی نخواهند شد که روی موبایلشون یه نرم افزار جاسوسی نصب کنند

  پاسخ دادن
 • dariush
  2018-04-01 09:22:29

  از انتشار اخبار کذب پرهیز کنید !

  پاسخ دادن
 • عیسی
  2018-04-01 05:02:13

  قراره سروش اشغال جاشو بگیره و بجای دوتا تیک چندتا تیک بخوره.خخخ.حتماااا ما هم میایم سروش

  پاسخ دادن
 • مهدی
  2018-03-31 21:37:31

  یعنی چی با فیلترشکن هم قابل استفاده نیست؟ این حرف خنده دار کی زده؟

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید