هواوی در حال تلاش برای جایگزینی سیستم عامل خودش با اندروید

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 10 اردیبهشت 97 ساعت: 10:00:00

این روزها شرکت‌های بزرگ چینی مثل هواوی شانس خیلی زیادی برای رساندن دستگاه‌هایشان به امریکای شمالی ندارند درضمن ممکن است گوگل و اندروید نیز آن‌ها را تحریم کند. اما به نظر می‌رسد که شرکت هواوی یک نقشه‌ی دیگر برای حل این مشکل دارد.

یک منبع خبری نزدیک به هواوی اعلام کرده که این شرکت در حال ساخت سیستم عامل موبایل خودش است تا اگر روابطش با دولت امریکا بدتر شد بتواند اثر تحریم‌ها را جبران کند.

دولت امریکا هردو شرکت هواوی و ZTE را تهدید علیه امنیت ملی شناسایی کرده است البته هیچ مدرک موثقی در این زمینه ارائه نشده است. در نتیجه این شرکت‌های چینی شرایط خود را در بازار امریکا خوب نمی‌بینند، درضمن این احتمال وجود دارد که گوگل نیز به تحریم کننده‌ها بپیوندد.

شرکت هواوی در سال 2012 در حال ساخت یک سیستم عامل مشابه برای دسکتاپ و تبلت بود. در حالی که این سیستم عامل هنوز به اندازه‌ی اندروید استاندارد نیست اما این نرم افزار برای زمانی که تنش‌ها بیشتر شد به عنوان یک برنامه‌ی پیشگیرانه در نظر گرفته شده است.

این شرکت در حال حاضر اعلام کرده که فعلاً قصد ندارد سیستم عامل خودش را منتشر کند و فعلاً تمرکزش را روی ساخت محصولاتی گذاشته که با سیستم عامل اندروید کار می‌کنند.

خدمات اصلی گوگل در چین مسدود هستند و سیستم عامل هواوی دسترسی خود را به این سرویس‌ها و آرشیو بزرگی از اپلیکیشن‌های اندروید را از دست می‌دهد. با این حال اگر شرکت گوگل آن‌ها را تحریم کند راه دیگری برایشان باقی نخواهد ماند.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

 

 

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید