مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی به کمک معلولین می‌آید

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 18 اردیبهشت 97 ساعت: 15:00:00

سال پیش در کنفرانس Microsoft Build2017، مایکروسافت پروژه‌ی اما را معرفی کرد که مختص ساخت دستگاه‌ها و ابزارهایی برای معلولین بود. در این پروژه یک ساعت هوشمند معرفی شد که به افراد مبتلا به پارکینسون کمک می‌کرد که بتوانند بنویسند. حال این شرکت تحقیقات خود را در این زمینه گسترش داده وقصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی به کمک افراد معلول بیاید. 
در کنفرانس Microsoft Build2018 در سیاتل این شرکت یک پروژه‌‎ی پنج ساله با 25 میلیون بودجه را معرفی کرد که برای کمک رسانی به یک میلیارد معلول در سراسر دنیا از طریق هوش مصنوعی تعیین شده است. این شرکت پول و منابع خود را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا با استفاده از هوش مصنوعی بتوانند وسایل مناسب برای افراد معلول بسازند. 
مایکروسافت منابع و پول خود را در اختیار توسعه دهندگان، دانشگاه‎ها، سازمان‎های غیردولتی و مخترعین قرار می‌دهد تا با استفاده از هوش مصنوعی موقعیت‌ها و دستگاه‌هایی را بسازند که به افراد معلول در کار، زندگی روزمره و ارتباطات انسانی آن‌ها کمک کند. 
شرکت مایکروسافت پیش از این که متخصصین هوش مصنوعی و سرمایه خود را در اختیار این افراد قرار دهد پروژه‌هایی را که آینده بهتری دارند را شناسایی و تایید می‌کند. 
خود شرکت مایکروسافت نیز در حال توسعه‌ی هوش مصنوعی خود برای ساخت ابزاری برای تبدیل حرف به متن، تشخیص تصویری سرویس‌ها و قابلیت‌های متنی قابل پیش‌بینی است. 
شرکت ردموند که در این پروژه با مایکروسافت همکاری دارد معتقد است که هوش مصنوعی قدرت بالقوه زیادی برای کمک به افرادی دارد که مشکل بینایی، شنوایی، یادگیری، حرکتی، مغزی و شناختی دارد. 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ كانال سروش ما با آی دی faceit_mag@ همراه باشید.

 

 

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید