چگونه از الکسا به عنوان دستیار صوتی پیش‌فرض اندروید استفاده کنیم؟

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 19 اردیبهشت 97 ساعت: 18:00:00

وقتی صحبت از دستیارهای هوشمند خانگی می‌شود رقابت بین آمازون اکو و گوگل هوم محدود می‌شود. اما درمورد دستیارهای صوتی روی گوشی اوضاع کمی فرق دارد. اگر یک گوشی اندروید دارید ولی دوست دارید دستیارهای دیجیتالی دیگر را امتحان کنید می‌توانید برای مدتی از الکسا استفاده کنید. 

گوگل اسیستنت به صورت پیش‎فرض روی گوشی‌های اندرویدی 6 به بالا موجود است. اما اگر می‌خواهید از آمازون الکسا به عنوان دستیار پیش‌فرض خود استفاده کنید باید این روند را طی کنید: 

1- اپلیکیشن آمازون الکسا را روی گوشی خود نصب کنید. 

2- یک حساب کاربری آمازون بسازید. 

3- در گوشی اندرویدی خود به Settings > Apps & notifications رفته و Advanced را لمس کنید. 

4- Default apps > Assist & voice input > Assist app را لمس کنید. 

5- حال که الکسا را نصب کردید می‌توانید از بین گزینه‌های موجود برای دستیار صوتی خود آن را انتخاب کنید. 

6- برای استفاده کردن از الکسا روی گوشی خود، دکمه‌ی خانه گوشی را فشار دهید. 

الکسا

 

اولین باری که از الکسا روی گوشی اندروید استفاده می‌کنید باید به این اپلیکیشن اجازه‌ی دسترسی به میکروفون و مکان خود را بدهید. 

یکی از نکات منفی درمورد استفاده از الکسا به جای گوگل این است که دیگر نمی‌توانید بدون استفاده از دست این اپلیکیشن را باز کنید. در حالی که برای روشن کردن گوشی خود روی گوگل اسیستنت از OK Google استفاده می‌کنید اما گفتن Alexa هیچ کمکی به شما نمی‌کند بلکه برای برقراری مکالمه باید دکمه‌ی خانه را فشار دهید. 

یکی دیگر از نکات منفی برای استفاده از الکسا روی گوشی‌های گوگل پیکسل که دارای قابلیت اکتیو اج هستند این است که دیگر با فشار دادن گوشی نمی‌توانید اپلیکیشن دستیار را روشن کنید. البته این موضوع برای همه‌ی گوشی‌ها مشکل ساز نیست نیست و روی بعضی از گوشی‌های سامسونگ کار می‌کند. 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید