ایرانسل اولین قربانی خروج آمریکا از برجام

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 20 اردیبهشت 97 ساعت: 15:00:00

همان‌طور که می‌دانید دو روز پیش رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ به صورت یک طرفه از قرارداد برجام خارج شد. ترامپ به شدت با این قرارداد مخالف بود و در نظر دارد با خروج آمریکا از برجام، مجددا تحریم‌های شدیدی را علیه ایران به راه بیاندازد.

مسلما خروج آمریکا از برجام بر شرایط اقتصادی، سیاسی و... در کشور تاثیرگذار است اما باید بگوییم اولین قربانی خروج آمریکا از برجام ایرانسل است.

به گزارش رویترز با توجه به خروج آمریکا از برجام شرکت MTN در آفریقای شمالی اعلام کرده است که امکان دریافت و بازپرداخت پول نقد از شرکت ایرانسل با محدودیت رو به رو است که این مسئله باعث کاهش ارزش سهام شرکت MTN خواهد شد تا جایی که سهام شرکت MTN بعد از این اتفاق حدود 2.6 درصد کاهش داشته است. با این اوصاف اصلا بعید نیست که این شرکت فعالیت خود با ایرانسل را محدود کند.

گروه MTN یک شرکت ارتباطات بین‌المللی است که در 21 کشور آفریقایی و خاورمیانه‌ای فعالیت دارد. جالب اینجاست که این شرکت 49 درصد از سهام شرکت ایرانسل (چیزی حدود 2 میلیارد دلار) را در دست دارد.

این کمپانی در سال جاری میلادی توانسته است حدود 88 میلیون یورو (104 میلیون دلار) از شرکت ایرانسل درآمد داشته باشد. 61 میلیون یورو از این درآمد، حاصل از سود سهام این شرکت در سال 2017 بوده است.

در نهایت شرکت MTN اعلام کرده است که به سرمایه‌گذاری در ایرانسل و بازگرداندن پول‌های قبلی پایبند است این درحالی است که همه چیز به یک قانون‌گذاری مناسب نیازمند است.

 

پیشنهاد فیسیت : واکنش وزیر ارتباطات نسبت به خروج آمریکا از برجام

 

به نظر شما خروج آمریکا از برجام چه تاثیراتی بر شرایط حوزه کامیپوتر و فناوری اطلاعات در کشور خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ و كانال سروش ما با آيدي faceit_mag@ همراه باشید. 

منبع: رویترز

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • سعید
  2018-05-17 18:56:21

  ادمین فقط خبر رو اعلام کردن دوست عزیز بنده در شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد ایرانسل کار میکردم شرکت ام تی ان ایرانسل برای ایجاد و نصب تجهیزات و دکل های مخابراتی قراردادی با شرکت اریکسون و هواوی دارد و با تحریم به وجود آمده ایرانسل دو مشکل بزرگ سر راه دارد قراردادش با اریکسون و هواوی که شبکه موبایل را در ایران توسعه و راه انداری میکنند به حالت تعلیق در میاد و دوم اینکه 49 درصد سهام ایرانسل مربوط به شرکت mtn هست که منافعش به خطر خواهد افتاد و به زودی ایرانسل ورشکست می شود البته همراه اول و رابتل سهامشان داخلی هست و کمتر آسیب می بینند

  پاسخ دادن
 • reza
  2018-05-11 19:04:25

  ایرانسل دزد است هر چی شارز میخری خورده میشود انتن دهی افتضاح است

  پاسخ دادن
 • مهدی
  2018-05-11 16:15:20

  وقتی بلد نیستی از چیزی استفاده کنی الکی علیه ش نشو ... همین ایرانسل اگه نبود چیزی بنام اینترنت 4G و 100 مگابیت برثانیه اصلا نداشتیم باید میرفتی همین پیامو با دایل آپ میدادی ....

  پاسخ دادن
 • Zakaria
  2018-05-11 13:13:43

  تنها ایرانسل بدرد می خورد همراه اول اینجا خیلی ضعیفه

  پاسخ دادن
 • داسنتایعد عهشساع
  2018-05-11 09:46:45

  همیشه همه چیز بر دوش ملت بوده و است ما که می دانیم قیمت دلار در دست دولت است برجام اوکی نشد که نشد قبلا که پولهای هنگفتو می خوردن مگه به ملت چیزی می رسید الان که برجام نشده دلار شده خدا تومن

  پاسخ دادن
 • احسان
  2018-05-11 01:28:30

  آخی کاش این ایرانسل دزد کلا از بین بره کاش میشد

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید